|
شناسه خبر: 5367

رئیس‌جمهور بر فعال کردن همه ظرفیت های استان سمنان تاکید کرد

نهمین سفر استانی رئیسی

رییس‌جمهور در نهمین سفر استانی خود پنجشنبه 13آبان به سمنان سفر کرد. سفرهایی که مهم‌ترین دستاورد آن محرومیت‌زدایی از چهره روستاها و مناطق محروم اعلام شده است.

سیدابراهیم رئیسی،آخرهای هفته‌های خود را بنا دارد با سرکشی به استان‌های مختلف و دیدار چهره‌به‌چهره با مردم بگذراند تا بتواند با آشنایی با مشکلات مناطق مختلف تصمیم درست و راه‌حل عملی در هیات دولت اتخاذ کند. حال به نظر می‌رسد او رکورد سفر استانی هم شکسته است. همچنان که نسبت‌به رییس‌جمهور گذشته، 9 به هیچ جلو است. درحالی رئیسی به نهمین سفر استانی خود به سمنان رفت که «حسن روحانی»، رییس دولت یازدهم و دوازدهم اولین سفر استانی‌اش 24دی‌ماه بود که به خوزستان سفر کرد.
رییس‌جمهور در بدو ورود به استان سمنان درباره اهداف این سفر گفت: قبل از انجام این سفر مشکلات و کمبودهای استان سمنان در حوزه‌های مختلف موردبررسی کارشناسی قرار گرفته است و در جریان این سفر مصمم هستیم در جلساتی با مسوولان مربوطه و فعالان اقتصادی تصمیمات روشنی را برای رفع مشکلات استان سمنان اتخاذ کنیم.
رییس‌جمهور با اشاره به اینکه استان سمنان از ظرفیت‌های متعددی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن برخوردار است‌، افزود: معتقدیم اگر این ظرفیت‌ها به‌درستی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد می‌توانیم علی‌رغم برخی کمبودها، شاهد افزایش بهره‌وری و تولید در سطح استان باشیم و دولت فعال کردن همه این ظرفیت‌ها را با جدیت پیگیری خواهد کرد.
آیت‌الله رئیسی همچنین همجواری استان سمنان با سایر استان‌ها را از دیگر ظرفیت‌های پیشرفت و آبادانی استان سمنان دانست و گفت: مصمم هستیم با توجه ویژه به تمام ظرفیت‌های استان سمنان، تصمیماتی در راستای گره‌گشایی از مشکلات استان اتخاذ کنیم.
او همچنین در سفر خود با حضور در سیاه‌چادر عشایر مهدی‌شهر، از نزدیک با این عشایر دیدار و خطاب به استاندار سمنان تاکید کرد که «تامین نهاده‌های دامی عشایر و دامداران منطقه و ایجاد مجتمع دامداری ازسوی استاندار سمنان پیگیری و اجرایی شود.»  او در ادامه سفر خود، در بازدید سرزده از کارخانه تعطیل‌شده پاکریس، با گزارش مسوولان و مدیران مربوطه در جریان دلایل تعطیلی و موانع و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت. کارخانه 
نساجی پاکریس مهدی‌شهر با ۳۵هکتار مساحت و ۱۲هکتار فضای مسقف، در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف، تعطیل‌شده و بلااستفاده مانده است.
 سفرهای استانی و دیدار چهره‌به‌چهره با مردم و شنیدن حرف‌های آن‌ها همواره موردتاکید رهبر انقلاب بوده و این سفرهای استانی نشان‌دهنده مردمی بودن مقامات ارشد نظام است. سفرهای استانی رییس‌جمهور این زمینه را فراهم می‌آورد تا مردم در دیدار چهره‌به‌چهره مشکلات‌شان را مطرح کنند و موجبات امیدواری مردم را فراهم می‌آورد. سفرهای استانی رییس‌جمهور از یک‌سو موجبات امیدواری مردم را فراهم می‌آورد و از سوی دیگر باعث می‌شود تا مدیران ارشد کشور آشنایی بهتر و دقیق‌تری با مشکلات مردم داشته باشند.
اما دولتمردان باید توجه داشته باشند  تصمیماتی که  در سفرهای استانی برای رفع مشکلات مردم اتخاذ می‌شود، هرچه زودتر باید اجرایی شود تا مردم ثمرات کارهای انجام‌شده را مشاهده کنند که در این صورت موجبات امیدواری بیشتر مردم فراهم خواهد شد. از سوی دیگر، باید تصمیماتی که برای حل مشکلات مردم اتخاذ می‌شود باید در یک زمانبندی مشخص اجرایی شود و زمان اجرای هرکدام به مردم اطلاع داده شود. درست است که با توجه به حجم بالای مشکلات نمی‌توان آن‌ها را در یک‌زمان مشخص حل کرد اما می‌توان با اولویت‌بندی زمان رفع آن‌ها را اعلام کرد و با اعلام یک تقویم زمانی مردم را نسبت به این موضوع مطلع داشت.

 

ارسال نظر