|
شناسه خبر: 5535

کیفرخواست سرکرده حملات تروریستی اهواز ابلاغ شد

کیفــــر

روز گذشته کیفرخواست صادره ازسوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به حبیب فرج‌الله چعب، ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه ابلاغ شد؛ گروهکی که با حمایت کشورهای اروپایی و عربی مرتجع منطقه دستش به خون تعداد زیادی از هموطنان آلوده است.

اوایل صبح شهریور97 بود که حمله تروریستی به رژه ارتش در اولین روز از آغاز هفته دفاع‌مقدس صورت گرفت؛ جنایتی که هرگز فراموش نمی‌شود. حوالی ساعت۹ صبح شنبه ۳۱شهریور سال۹۷ در مراسم گرامیداشت هفته دفاع‌مقدس در اهواز و در پادگان۹۲ زرهی اهواز هنگامی‌که نیرو‌های ارتش در حال رژه رفتن بودند، حمله خونینی رخ داد. مهاجمان مسلح مسیر یگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش را به رگبار گلوله بستند. در آن حمله، 25نفر اعم از مردم عادی که به تماشای مراسم رژه رفته بودند و نیز نیرو‌های نظامی شهید و 60نفر نیز زخمی شدند؛ بین قربانیان حادثه، یک کودک چهارساله نیز حضور داشت. عوامل جنایتکار وابسته به این گروهک‌ تروریستی با تیراندازی‌های بی‌هدف، جمعی از مردم را به گلوله بستند و نهایتا با تیراندازی نیرو‌های نظامی و انتظامی حاضر در صحنه به هلاکت رسیدند.
 ساعاتی پس از این جنایت، گروهک تروریستی حرکت النضال مسوولیت این جنایت را برعهده گرفت. تلویزیون سعودی ایران‌اینترنشنال دقایقی پس از این حادثه، آنتن زنده را در اختیار سخنگوی الاحوازیه قرار داد تا او مسوولیت حادثه را بپذیرد و از حمله دفاع کند! جنایتی که به سرکردگی حبیب فرج‌الله چعب در ایران فعالیت داشت. حبیب فرج‌الله چعب مشهور به «حبیب اسیود»، سرکرده گروه تروریستی «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» با حمایت ویژه سوئد برای عربستان‌سعودی و سرویس‌های اطلاعاتی رژیم‌صهیونیستی کار می‌کرد. همچنان که اسیود در جریان جلسه ابلاغ کیفرخواست، خود را کارمند اداره کار سوئد و دارای تابعیت سوئد معرفی کرده است.
 
شهادت450 نفر از هموطنان به دست گروهک تروریستی الاحوازیه
فردی که از سال84 تا پیش از دستگیری نقش موثری در 10عملیات تروریستی در استان خوزستان داشته و حرکت‌های او منتهی به شهادت بیش از 450نفر از هموطنان شده است. گروهک تروریستی الاحوازیه به سرکردگی اسیود فقط در سال۱۳۸۴، برابر ۱۰مورد عملیات تروریستی انجام داده که منجر به شهادت تعداد زیادی از هموطنان شده است. اولین عملیات تروریستی این گروهک به سرکردگی اسیود ۲۲آذر ۱۳۸۴ بوده است.
ایران از سال‌ها پیش و در حین عملیات تروریستی حبیب اسیود برای او به اینترپل اعلان قرمز داده بود اما حمایت‌های ویژه سوئد شرایط بازداشت و استرداد او را فراهم نکرد که درنهایت سال گذشته، اسیود برای همکاری با گروهک تروریستی پژاک به اقلیم کردستان می‌رود و طی عملیات پیچیده اطلاعاتی دستگیر و به کشور منتقل می‌شود .
حالا او پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی روز گذشته در شعبه26 دادگاه انقلاب اسلامی تهران تفهیم اتهام شد. براساس کیفرخواست صادره، اتهام وی اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران است.
در جریان جلسه ابلاغ کیفرخواست به اسیود تاکید شد وکیل متهم حتما باید در دادگاه حضور داشته باشد. بمب‌گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب‌گذاری سازمان برنامه‌وبودجه اهواز، بمب‌گذاری در اداره محیط‌زیست، بمب‌گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب‌گذاری در محور انتقال نفت آبادان و اهواز و ماهشهر، بمب‌گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، برنامه‌ریزی به جهت بمب‌گذاری در دادگستری اهواز از مهم‌ترین موارد تفهیم‌شده به متهم در جریان ابلاغ کیفرخواست بود.
پیش‌ازاین خداییان، سخنگوی قوه قضاییه با برشمردن جنایات و اقدامات تروریستی سرکرده گروهک الاحوازیه، گفته بود: بمب‌گذاری در اماکن دولتی و خصوصی، ترور و تیراندازی به اشخاص عادی و مسوولان، جاسوسی و تخریب مراکز حساس نفت‌وگاز و همچنین پولشویی ازجمله اقدامات سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه است که پرونده وی به دادگاه ارسال شده است. عناصر اصلی گروهک تروریستی الاحوازیه در کشور‌های اروپایی فعال هستند و مشغول طراحی و ترتیب دادن اقدامات مجرمانه و تروریستی علیه مردم ایران هستند؛ همچنین آن‌ها از طریق شبکه‌های تلویزیونی‌ای که دارند اقدام به ترویج خشونت در کشور ما می‌کنند و در کشور‌های اروپایی که مستقر هستند به طراحی عملیات مسلحانه و تروریستی در کشور ما می‌پردازند.

 کارنامه سیاه الاحوازیه با حمایت مدعیان حقوق بشر
 جنبش الاحوازیه، در سال۱۳۷۶ برای اولین‌بار اعلام موجودیت کرده است. این گروه که مدعی استقلال خوزستان از ایران و تعلق جزایر سه‌گانه خلیج‌فارس به «خوزستان» و همچنین «عربی» بودن «خلیج‌فارس» است، در سایتی خبری به نام «احوازنا» به تبلیغات ضدایرانی و تجزیه‌طلبانه می‌پردازد و در چند سال گذشته بارها مسوولیت حملات تروریستی را که در استان خوزستان رخ داده پذیرفته است.
براساس آنچه برخی سایت‌های خبری منتشر کرده‌اند، «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» یا همان «الاحوازیه» در انگلستان و برای مقابله با جمهوری اسلامی اعلام موجودیت کرده است.«منصور عبدویس» معروف به «منصور سیلاوی» مسوولیت این گروهک را برعهده می‌گیرد و فردی به نام «دانیل برت»، عضو حزب کارگر انگلستان را نیز با عنوان مسوول انجمن دوستی عرب‌های ایران و انگلیس در کنار الاحوازیه قرار می‌دهد.پس از مرگ عبدویس، «عدنان سلمان» که زمانی در ایران زندگی می‌کرد، با کنار زدن نیروهای قدیمی گروهک ازجمله جلیل شرهانی، موسی شریفی، وجدان عفراوی، کریم عبدیان، ناهی ساعدی، یاسین غبیشی و ... مسوولیت گروهک را به‌عهده گرفت.شاخه نظامی گروهک «الاحوازیه» به نام محی‌الدین آل‌ناصر، بازوی نظامی جبهه التحریر - جنبشی نظامی در عراق - بوده است.افراد این گروهک معتقدند که باید مبارزه مسلحانه تا نابودی فارس‌ها و آزادی عربستان شامل استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جزایر خلیج‌فارس ادامه یابد. آن‌ها در نقشه‌های خود عنوان خلیج عربی را به‌جای خلیج‌فارس برگزیده‌اند.رهبر معنوی و نظامی این گروهک درحال‌حاضر «حبیب نبگان» است که در دانمارک سکونت دارد.گفته می‌شود «طاهر آل‌نعمه» در کانادا، «موسوی» در حزب النهضه، «ابوبشار» و «محمود احمد» رییس جبهه دموکراتیک خلق عرب در انگلیس و کشورهای هلند، دانمارک و سوئد و همچنین سازمان سیا از این گروهک حمایت معنوی می‌کنند.براساس اسناد منتشره ویکی‌لیکس، حبیب نبگان و احمد نیسی در سال۱۳۸۴ بعد از فرار از کشور به اتفاق فردی به نام «فرید»، مقیم امارات متحده عربی با سفیر آمریکا ملاقات داشته‌اند و ضمن توضیح درمورد چگونگی بمب‌گذاری‌های خود در اهواز از وی درخواست پناهندگی و ملاقات با اعضای سازمان سیا را کرده‌اند.

 

ارسال نظر