|
شناسه خبر: 5863

در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با کوثری، ابعاد تحرکات احتمالی رژیم‌صهیونیستی علیه ایران بررسی شد

دست از پا خطا کنند، نابود می شوند

مقابله با ملت ایران راهبرد قدیمی دشمنان است؛ راهبردی که رژیم‌صهیونیستی در ماه‌های اخیر گوی سبقت را در آن از هم‌کیشان خود ربوده است. خرابکاری‌های پی‌درپی و ترورهای سریالی، تنها یک وجه از اقدامات صهیونیست‌ها در مواجهه با مردم ایران است که تاکنون راه به‌جایی نبرده است. اگرچه رژیم‌صهیونیستی بارها ایران را به حمله نظامی تهدید کرده است اما کارشناسان نظامی خودشان هم در این خصوص ابراز تعجب کرده‌اند و توان دفاعی-نظامی جمهوری اسلامی ایران را موردتوجه قرار داده‌اند.

مذاکرات برجامی و حالا مذاکره برای رفع تحریم‌ها بیش از هر زمانی خواب مقامات سرزمین‌های اشغالی را آشفته کرده است؛ ازاین‌رو با فشارهای متمرکز بر مقامات آمریکا، اروپا و دیگر کشورهای عضو برجام در تلاش‌اند جلوی هرگونه توافقی را که منجر به قدرتمندتر شدن ایران شود بگیرند؛ راهبردی که نه‌تنها در سال‌های اخیر موفق نبوده است، بلکه در شرایطی تحریمی نیز ایران را از انباشت قدرت و پیمودن مسیر حمایت از مقاومت بازنداشته است.
حالا در شرایطی که مذاکرات ایران و 1+4 بار دیگر در وین پی گرفته شده است، خبرها از برنامه‌ریزی‌های دوباره مقامات رژیم‌صهیونیستی برای شیطنت، حکایت دارد که نباید آن را در یک فضای تخصصی تحلیل کرد؛ زیرا حتی مقامات ارشد نظامی اسرائیل نیز به‌خوبی می‌دانند که قدرت تحرک نظامی علیه ایران را ندارند.
 
هراس صهیونیست‌ها از پاسخ ایران
«عاموس یادلین»، رییس سابق دستگاه اطلاعات ارتش صهیونیستی نیز اخیرا درباره احتمال حمله اسراییل به ایران گفت: اسراییل توانایی نظامی برای حمله به ایران را دارد، مشکل ما در حمله نیست، بلکه اتفاقی است که بعد از آن رخ می‌دهد و ملاحظات ما دقیقا در اینجاست. کنسانتین سیوکوف، معاون رییس آکادمی دانش موشکی روسیه در بخشی از گفت‌وگوی خود با شبکه روسیاالیوم در روزهای گذشته دراین‌باره گفت: احتمال شروع جنگ علیه ایران ازسوی اسراییل کم است و تهران موشک‌های میان‌برد و تسلیحات نقطه‌زن در اختیار دارد. اسراییل توان مقابله با این موشک‌ها را ندارد. سامانه پدافند هوایی تل‌آویو توان مقابله با موشک‌های ایران را ندارد؛ بنابراین حمله ایران به اسراییل می‌تواند این منطقه را به محلی غیرقابل‌سکونت تبدیل کند. در چنین شرایطی برخی خبرها از تحرکات صهیونیست‌ها حکایت دارد؛ تحرکاتی که در نطفه خفه خواهند شد. یک مقام مطلع امنیتی دراین‌باره به «نورنیوز» گفت: برخی اخبار ارزیابی‌نشده که در فرصت مجزا بدان خواهیم پرداخت، حاکی است که رژیم‌صهیونیستی در حال بررسی انجام شرارت علیه جمهوری اسلامی ایران است. او با اشاره به اخباری که چندی قبل رسانه‌های رژیم‌صهیونیستی پیرامون دستور وزیر جنگ این رژیم به یگان‌هایی از ارتش در این خصوص منتشر کردند، گفت: با توجه به سابقه شرارت‌های این رژیم در ادوار گذشته با هدف ضربه زدن به گفت‌وگوهای میان ایران و کشورهای عضو برجام احتمال این رخداد دور از انتظار نیست.
 
کوثری: رژیم‌صهیونیستی دست از پا خطا کند، نابود می‌شود
در این زمینه با سردار محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو نشستیم. وی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» اظهار داشت: اینکه حضرت امام(ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است برگرفته از تفکری ریشه‌دار است. شیطان همیشه در پی برهم زدن امور است.
وی تاکید کرد: رژیم‌صهیونیستی نیز جرثومه فساد و فرزند ناخلف همان شیطان است و کار آن را ادامه می‌دهد؛ رژیم اشغالگر قدس در شرایط فعلی احساس خطر می‌کند؛ آن‌ها احساس خطر سقوط می‌کنند و به همین دلیل دست‌وپا می‌زنند تا خود را نجات دهند.
 نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه صهیونیست‌ها دائما سعی می‌کنند از مسائلی که می‌خواهد منجر به منفعت جمهوری اسلامی شود جلوگیری کنند، گفت: اسرائیل، آمریکا، اروپا و کشورهای متحد خود را تهدید می‌کند و طوری وانمود می‌کند که دارای قدرت است و می‌تواند اثرگذار باشد.
کوثری با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها با این روش تلاش می‌کنند آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها را از تصمیم‌گیری بازدارند، افزود: این طبیعی است، زیرا دشمن جمهوری اسلامی ایران است اما نه‌تنها در 43-42 اخیر نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشته است، در شرایط فعلی هم نتیجه‌ای نخواهد داشت.
 
صهیونیست‌ها با جوسازی
 به نتیجه‌ای نمی‌رسند
 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: منطق ما منطقی بسیار قوی و مستدل است؛ زیرا در برجام به توافق رسیدیم و حتی آن‌هایی که مربوط به جمهوری اسلامی ایران می‌شد با اینکه به ضررمان تمام شد، اما مسوولان ما اقدام کردند و به این توافق پایبند بودند؛ طرف مقابل و آمریکایی‌ها اما فریب اسرائیل را خوردند و خیال کردند که اگر به تعهدات خود عمل نکنند، برگ برنده در دست آن‌هاست و می‌توانند کاری کنند که ایران را به‌زانو درآورند.
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها اشتباه کردند و این اشتباهات چندمین بار است که تکرار می‌شود و اگر در آن زمان غنی‌سازی 60درصدی نداشتیم، الان داریم و تمام دنیا این را می‌داند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات طرف‌های مقابل به ضرر آن‌ها شد، تصریح کرد: هم‌اکنون نیز شرایط را مشخص کرده‌ایم و تا زمانی که تحریم‌ها را کامل لغو نکنند و راه باز نشود و بررسی دقیق نکنیم، به مسیر خود ادامه خواهیم داد اما اگر تحریم‌ها را برداشتند و درعمل هم مانند همان چیزی که در برجام به توافق رسیدیم، عملیاتی شد، ایران نیز اقدامات اجرایی خود را پی خواهد گرفت؛ البته این در شرایطی ممکن است که تمام تحریم‌ها لغو شود.
کوثری افزود: اگر خیال کنند که با جوسازی می‌توانند به نتیجه برسند اشتباه می‌کنند؛ اینکه صهیونیست‌ها تهدید به حمله می‌کنند، نه توانش را دارند و نه می‌توانند؛ این یک بلوف سیاسی است و خیال می‌کنند که ما از این بلوف‌ها می‌ترسیم و 
جا می‌زنیم و پای میز مذاکره کوتاه می‌آییم.
 
دولت و مجلس، کشور را 
معطل مذاکرات نکرده‌اند
وی خاطرنشان کرد: ما محکم روی خواسته خود ایستاده‌ایم و تا زمانی که تعهدات‌شان را عملیاتی نکنند از موضع خود کوتاه نخواهیم آمد؛ الان مانند چند سال پیش نیست که دولت همه‌چیز را به مذاکره وابسته کرده بود. دولت سیزدهم و مجلس یازدهم کشور را معطل مذاکرات نکرده‌اند.
کوثری خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی که انجام شده است ان‌شاءالله موفقیت و پیشرفت‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صهیونیست‌ها بدانند که اگر دفعات قبل ضربه خورده‌ و ضرر کرده‌ و با نتایج آن دست‌به‌گریبان شده‌اند؛ این‌بار در صورت هر تحرکی قطعا و یقینا ضربه محکم‌تری خواهند خورد. رژیم‌صهیونیستی تنها دست به بلوف سیاسی زده است، اگر دست از پا خطا کنند با آن‌چنان پاسخی مواجه می‌شوند که ۲۵سالی که مقام معظم رهبری فرموده بودند به 5-6سال کاهش پیدا خواهد کرد و نابود می‌شوند.
وی تاکید کرد: آن‌ها همواره اقداماتی را در دستورکار داشته‌اند اما توان اجرایی کردن آن را نداشتند. توان موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران قابل‌تامل است؛ اگر این‌طور نبود تاکنون تهدیدهای خود را اجرایی کرده بودند.

 

ارسال نظر