|
شناسه خبر: 6064

قالیباف در صحن مجلس:

بزرگ‌ترین ظلم به حاج‌قاسم، تقلیل او از یک مکتب به سطح یک ژنرال است

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته (یکشنبه، 12دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، فرارسیدن سالروز شهادت مرد میدان، سردار پرافتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمامی مستضعفان جهان، شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت‌گستری، آزادیخواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشته‌اند، تسلیت و تعزیت گفت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: خون شهید راه خود را در زمین و آسمان‌ها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او، زندگی و فکر خود را با آن منطق، سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی یا کندروی رها کنیم.
 
تقلیل دادن حاج‌قاسم از یک مکتب به سطح یک ژنرال شجاع، بزرگ‌ترین ظلم در حق او است
 وی افزود: بزرگ‌ترین ظلم به حاج قاسم، تقلیل‌دادن او از یک مکتب و مدرسه درس‌آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارز است. حاج‌قاسم مکتب است؛ زیرا ابعاد گوناگون زندگی او براساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام راحل(ره) با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی(ص) به ما آموخت.
قالیباف همچنین ادامه داد: حاج‌قاسم شاگرداول مکتب امام است و این مکتب که تا امروز با همراهی و فداکاری ملت ایران، نجات‌بخش و راهگشا بوده، بر دو اصل خداباوری و مردم‌باوری استوار است. اگر حاج‌قاسم در سال‌های عمر شریف و بابرکت خود توانست فاتح میدان‌های بزرگ باشد به این دلیل بود.
رییس قوه‌مقننه در ادامه با بیان اینکه اخلاص کم‌نظیر او با اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه‌های دینی به اصل «ما می‌توانیم»، در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومهدی المهندس، آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتیبانی ملت‌های منطقه، ان‌شاءالله این امر به‌زودی به‌طور کامل محقق خواهد شد.
 
هرکس نقش مردم را نادیده گرفته و آن‌ها را دسته‌بندی و فرقه‌بندی کند، بی‌گمان شکست خواهد خورد
 وی همچنین با بیان اینکه مردم‌باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هرلحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و حاشیه‌ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند، اظهار داشت: مردم‌باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه‌جانبه خود مردم قابل‌حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال بازدارد یا نقش آن‌ها را نادیده بگیرد یا آن‌ها را دسته‌بندی و فرقه‌بندی کند، بی‌گمان شکست خواهد خورد.
قالیباف در ادامه با یادآوری این مطلب که حاج‌قاسم در هر میدانی که حاضر می‌شد مایه امیدواری و اعتمادبه‌نفس مردم بود، عنوان کرد: او که در مکتب خمینی(ره) «ما می‌توانیم» و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود هرجا که قدم می‌گذاشت نیروهای مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می‌کرد. خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت‌های الهی است.
 سلیمانی به‌جای سخت‌گیری با مردم، بر خود سخت می‌گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود
 رییس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: همان سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می‌گذاشت و تعظیم می‌کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آن‌ها تاآخرین‌نفس ایستاد و نقشه آن‌ها را خنثی کرد.
وی ادامه داد: همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای درهم‌کوبیدن دشمن به‌کار می‌گرفت. سلیمانی به‌جای سخت‌گیری با مردم، بر خود سخت می‌گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود.
قالیباف همچنین تصریح کرد: با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم‌باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بارها در چهار دهه اخیر، رهگشا و موفقیت‌آمیز بوده است، می‌توان در سایر عرصه‌ها نیز به کار ببندیم.

 

ارسال نظر