|
شناسه خبر: 6573

مصوبه «واردات خودرو» با اصرار نمایندگان به مجمع تشخیص مصلحت رفت

عزم مجلس برای مقابله با انحصار بازار خودرو

نمایندگان در ادامه ماده4 طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده‌شده از شورای نگهبان را با موضوع واردات خودرو، موردبررسی قرار داده و بر مصوبه خود بار دیگر اصرار کردند که براین اساس با پافشاری نمایندگان، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تعیین تکلیف ارسال شد. رویکرد بهارستان و اصرار چندباره نمایندگان نسبت‌به مصوبه خود نشان می‌دهد که مجلس یازدهم عزمی جدی برای ساماندهی بازار خودرو و کاهش انحصار در بازار دارد.

امروزه مبحث کیفیت خودروهای تولیدشده در داخل کشور به یکی از دغدغه‌های افکار عمومی و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است تاجایی‌که در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی، بررسی ایرادات شورای نگهبان به ماده4 طرح «ساماندهی صنعت خودرو» در دستورکار قرار گرفت و نمایندگان مجددا بر مصوبه قبلی خود اصرار کرده و آن را جهت تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستادند.براساس این ماده که با 166رأی موافق، 39رأی مخالف و هفت رأی ممتنع از مجموع 236نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رسید، «هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند به‌ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه نسبت‌به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام کند.»
 
همچنین چهار تبصره این ماده به شرح ذیل است:
 «تبصره 1- با هدف تنظیم بازار و رعایت الگوی مصرف، شاخص‌های کیفیت و میزان مصرف سوخت خودروهای وارداتی و نیز سقف تعداد مجاز واردات آن‌ها (متناسب با کسری تولید داخل نسبت به تقاضای موثر) به‌صورت سالانه، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.
 تبصره 2- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل نظارت بر صادرات موضوع این ماده را جهت جلوگیری از واردات مجدد آن، تدوین و اعمال نماید و گزارش آن را هر سه ماه یکبار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
 تبصره 3- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است سیاست‌های تشویقی در چارچوب قوانین برای اولویت‌دهی و حمایت از واردکنندگان خودرو را که به انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در تولید خودرو اقدام می‌کنند، تدوین و اعمال کند.
 تبصره 4- دستورالعمل مربوط به خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی با لحاظ پرهیز از انحصار در نمایندگی فروش توسط وزارت صنعت معدن و تجارت تعیین می‌شود.»
 
جلوی انحصار و یکه‌تازی خودروسازان را بگیریم
 در همین زمینه حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جریان موافقت با طرح استفساریه بند «ط» تبصره یک قانون بودجه1400 به وضعیت صنعت خودروی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در تمام این سال‌ها دائما از دو شرکت بزرگ خودروسازی در کشور حمایت شده اما هم کیفیت خودروها پایین آمده و هم قیمت آن‌ها بالا رفته است. وی ادامه داد: از مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهیم که در طرح ساماندهی صنعت خودرو به نظر مجلس رأی موافق بدهد. تا چه زمانی قرار است بازار خودرو در انحصار ایران‌خودرو و سایپا باشد؟ تا کی قرار است این بازار بی‌رقیب باقی بماند؟ نقدعلی ادامه داد: باید قدری رمق این یکه‌تازی‌ها را بگیریم و شرایط را اصلاح کنیم. وی خاطرنشان کرد:‌ در حوزه لوازم‌خانگی ما واردات را محدود کردیم تا از تولید داخل حمایت شود اما متاسفانه برخی تولیدکنندگان بلافاصله قیمت‌ها را افزایش دادند و خوب است که قدری انصاف
 به خرج دهند.
 
کیفیت پایین و قیمت بالای خودروهای داخلی موجب نارضایتی مردم شده است
 همچنین علی رضایی، نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس با یادآوری تصادف‌های زنجیره‌ای اخیر در سطح کشور، گفته است: متاسفانه براساس گزارش اعلام‌شده ازسوی پلیس راهور کشور، فقط کیسه هوای یک ماشین عمل کرده و خودروهای دیگر آسیب‌های جدی دیدند که بیانگر کیفیت پایین این خودروهاست. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه بسیاری از مردم در فضای مجازی با اعلام نظرشان، تاکید بر واردات خودرو دارند، افزود: این اقدام سبب رفع انحصار از دو خودروساز داخلی و همچنین ایجاد بازار رقابتی خواهد شد که این امر سبب تعدیل قیمت خودروها می‌شود. رضایی با بیان اینکه باید اجازه دهیم واردات خودرو انجام شود، گفت: «در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده مصوب شد به‌صورت آزمایشی 50هزار دستگاه خودروی خارجی در سال نخست وارد شود و در مقابل اگر کیفیت تولیدات داخلی افزایش و همچنین قیمت‌ها کاهش یابد تا تصمیم جدیدی اتخاذ شود. اکثر مردم نسبت‌به کیفیت خودروهای داخلی انتقاد دارند. خودروساز داخلی به‌صورت هفتگی و ماهانه قیمت‌ها را افزایش می‌دهد و نظارتی هم بر عملکرد آن‌ها وجود ندارد؛‌ این مهم در حالی است که نیروی کار ارزان در اختیار خودروساز داخلی است لذا این روند باید تغییر کند.»
 
با واردات خودرو نقدینگی به سمت تولید می‌رود
 به‌این‌ترتیب و با اصرار مجلس بر مصوبه قبلی خود، این طرح جهت تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد. گفتنی است، پیش‌ازاین شورای نگهبان اعلام کرده بود که ایراداتش به این بخش از مصوبه مجلس برطرف شده اما به دلیل باقی ماندن ایرادات هیات عالی نظارت مجمع مبنی بر مغایرت با سیاست‌های کلی نظام، آن را جهت اصلاح به مجلس بازگردانده بود. نمایندگان اعتقاد دارند برای تنظیم بازار میزان محدودی واردات انجام شود تا عرضه و تقاضا مقداری بهبود پیدا کند. این واردات انحصار را از بین می‌برد و موجب رقابت و تنظیم بازار می‌شود. ورود 50هزار خودرو سبب کاهش قیمت خودروهای خارجی می‌شود که سایه آن بر خودروهای داخلی نیز می‌افتد و قیمت آن‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد. نمایندگان همچنین معتقد هستند، ورود 50هزار خودروی سبک و 10هزار خودروی سنگین، دلالی را از خودرو خارج می‌کند و باعث می‌شود نقدینگی جامعه از خودرو به‌سمت تولید و اشتغال حرکت کند.
 
فاطمی‌امین: ایرادات نمایندگان از کیفیت و قیمت خودرو بحق است
 سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت که روز گذشته به مجلس رفته بود، پس از نشست کمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران، ایرادات نمایندگان از کیفیت و قیمت خودرو را بحق دانست و گفت: در نشست امروز، برنامه‌ای درباره صنعت خودرو در سال‌های آتی ارائه شد؛ درحال‌حاضر موضوع خودرو به چالشی برای همه ازجمله مصرف‌کننده، دولت، قطعه‌سازان و خودروسازان تبدیل شده است. وی افزود: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایراداتی از کیفیت، قیمت، تولید خودرو و مدیریت شرکت‌های خودروسازی می‌گیرند که بحق است. این موضوعات چالش‌هایی است که باید برای آن راهکار در نظر گرفت. وزیر کابینه دوازدهم تصریح کرد: به دنبال این هستیم، کار مشترکی میان دولت و مجلس درباره موضوعات صنعت خودرو شکل گیرد تا بتوانیم با تصویری روشن از پروژه‌ها و برنامه‌ها، شاهد تحولی در این صنعت باشیم.

 

ارسال نظر