|
شناسه خبر: 7086

معاون سیاسی سپاه در گفتگو با «صبح نو » تاکید کرد:

دشمن را با «تهاجم ترکیبی» منفعل می کنیم

تحریف تاریخ در سال‌های اخیر آسیب‌های جدی را برای کشور و به‌ویژه جوانان به وجود آورده است؛ البته این تنها یک روی سکه است و دشمن با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف و به‌صورت ترکیبی، ذهن و باور انقلابی مردم ایران را هدف قرار داده که مقابله با آن ضرورتی انکارناپذیر است و بارها رهبر انقلاب در این خصوص تذکر داده‌اند.

تطهیر رژیم پهلوی و سرپوش گذاشتن بر جنایات آن، حالا با روش‌های گوناگون پیگیری می‌شود و همین موضوع  باعث شده است، نیازمند سازوکار جدیدی برای مقابله با آن باشیم؛ موضوعی که رهبر انقلاب نیز روز گذشته بار دیگر به آن ورود کردند و در سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره) در ۱۹بهمن۱۳۵۷، در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، آن بیعت شگفتی‌ساز را یک نقطه عطف خواندند و با تاکید بر اینکه عامل ماندگاری، استمرار و اثرگذاری آن حرکت بزرگ و تاریخ‌ساز یک کار رسانه‌ای و روایت صحیح آن ماجرا براساس یک قاب هنرمندانه بود، گفتند: امروز نیز مقابله با تهاجم دشمن برای تحریف واقعیت‌ها، دستاوردها، پیشرفت‌ها و اقدامات حماسه‌آمیز نظام اسلامی نیازمند یک حرکت دفاعی و تهاجم ترکیبی با محوریت فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین است.ایشان با اشاره به گسترش انواع رسانه‌ها در بسترهای مختلف، سیاست قطعی رسانه‌های معاند اسلام و ایران را تحریف واقعیت‌ها با به‌کار بستن دروغ‌های حرفه‌ای دانستند و افزودند: آن‌ها برای اجرای این سیاست، با بزک کردن چهره زشت و فاسد رژیم طاغوت و پوشاندن خیانت‌های آن‌ها، حتی به‌دنبال تزیین و آرایش تصویر سراپا جنایت ساواک هستند و در مقابل، با مخدوش کردن چهره انقلاب و امام بزرگوار، پیشرفت‌ها، حقایق و نقاط مثبت انقلاب را کاملا کتمان، و نقاط ضعف را صدها برابر بزرگ‌نمایی می‌کنند؛ بنابراین در مقابل این تهاجم رسانه‌ای، جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است.
 
فرمان تهاجم ترکیبی علیه جبهه دشمن
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به «تهاجم ترکیبی» جبهه دشمن علیه ایران یعنی تهاجم اقتصادی، سیاسی، امنیتی، رسانه‌ای و دیپلماسی تاکید کردند: در مقابل این تهاجم ترکیبی و دسته‌جمعی، نمی‌توانیم همیشه در موضع دفاعی بمانیم و ما نیز باید در زمینه‌های مختلف ازجمله رسانه‌ای، امنیتی و اقتصادی تهاجم ترکیبی کنیم که در این زمینه اهل فکر و اقدام به‌خصوص مسوولان، موظف به تلاش هستند.هجمه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و نظامی در این سال‌ها اگرچه انقلاب اسلامی را با مشکلاتی مواجه کرده است اما تمام این صحنه‌آرایی‌ها درنهایت به سرانجام نرسیده و با شکست مواجه شده است. در زمان حاضر نیز انقلاب اسلامی در اوج بالندگی با بهره‌گیری از توانایی‌های شگرف خود نه‌تنها می‌تواند از لاک دفاعی خارج شود، بلکه شرایط برای تهاجم ترکیبی علیه دشمنان فراهم است که رهبر انقلاب نیز فرمان آن را نیز صادر کرده‌اند.ایستادگی و مقاومت 43ساله مردم، انقلاب را در اوج اقتدار قرار داده و امروز بیش از هر زمانی برای مقابله با پلیدی‌ها آماده است. چهار دهه تهاجم ترکیبی دشمن امروز با شکست مواجه شده است و حالا با  تهاجم ترکیبی دشمنان می‌توان پاسخ دندان‌شکنی بر بدخواهی‌های آن‌ها داد.
 
سردار جوانی: با تهاجم ترکیبی، دشمن را در حالت انفعال قرار می‌دهیم
 در این زمینه با سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گفت‌وگو نشستیم. وی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» اظهار داشت: فرمایشات روز گذشته حضرت آقا بیانگر این است که دشمنان ما که در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف در ۴۳سال گذشته با شکست و ناکامی مواجه شده‌اند، امروز به یک جنگ ترکیبی روی آورده‌اند. وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی امروز همه امکانات و ابزارهای خود را به کار گرفته‌اند و در یک 
جنگ ترکیبی هم از بعد سیاسی، هم اقتصادی، هم اطلاعاتی و هم فرهنگی یک جنگ شناختی را با هدف ایجاد اخلال در نظام محاسباتی مسوولان، مردم، گروه‌ها و احزاب به راه انداخته‌اند.سردار جوانی با بیان اینکه اساس این جنگ شناختی بر مبنای دروغ است و برای ایجاد نوعی گمراهی در جامعه است، افزود: راه مبارزه با این جنگ شناختی جهاد تبیین است. مهم‌ترین نکته در بیانات رهبر انقلاب در روز گذشته این بود که جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است و می‌باید تمامی کسانی که در این عرصه می‌توانند ورود پیدا کنند، بدون فوت وقت ورود پیدا کنند و این واجب را انجام بدهند.معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: دشمنان هم با همه امکانات و توان خود وارد این عرصه شده‌اند؛ نکته مهم این است که رهبر انقلاب فرمودند دشمن مانند گذشته در این عرصه هم با شکست مواجه خواهد شد اما اهل فن، صاحبان نظر و اصحاب رسانه و تمام کسانی که امکان دارند باید وارد شوند و به دشمن پاسخ درخور بدهند.
 
باید دشمن را در حالت انفعال قرار دهیم
 وی با تاکید بر اینکه ما در بحث جهاد تبیین در مقابله با دشمن نباید صرفا جنبه دفاعی داشته باشیم و حالت تدافعی به خود بگیریم، گفت: ما هم باید در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی علیه دشمن تهاجم انجام دهیم؛ زیرا زمینه‌های این تهاجم هم وجود دارد و دشمن را باید در حالت انفعال قرار دهیم و امیدواریم چنین اتفاقی بیفتد.سردار جوانی افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در ماه‌های گذشته چندین بار و در چندین نوبت بحث جهاد تبیین را مورد تاکید قرار دادند و امروز هم جهاد تبیین را یک فریضه واجب و قطعی و فوری بیان داشتند، نشان دادند که مهم‌ترین اولویت امروز در مقابله با دشمن همین جهاد تبیین است. وی افزود: این یک مبارزه جدی و جنگ شناختی دشمنان است تا از طریق ادراک سازی و تصمیم‌های غلط از طرف جریان حق و جبهه انقلاب بتوانند در جامعه ما ایجاد بدبینی و ناامیدی کنند. دشمن می‌خواهد به اعتماد عمومی آسیب برساند و انگیزه‌های حرکت انقلابی را به حداقل برساند. معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: سرفصل‌های مقابله با این روش دشمن را مقام معظم رهبری مشخص کردند و فرمودند که چگونه دشمنان تلاش می‌کنند که چهره رژیم منحوس پهلوی را که یک روزی مفسد، مستبد و دیکتاتور بود بزک بکنند. وی تاکید کرد که رهبر انقلاب فرمودند که ساواک یک دستگاه مخوف و ضدانسانی که این‌همه جنایت می‌کرد و شکنجه‌های قرون‌وسطایی انجام می‌داد و سرکوب‌های شدیدی را انجام می‌داد، حتی دشمنان به‌دنبال این هستند که ساواک را هم تطهیر بکنند.

 دشمنان می‌خواهند موفقیت‌های انقلاب را انکار کنند
 سردار جوانی با بیان اینکه دشمنان در تهاجم ترکیبی خود علیه ملت ایران از سوی دیگر می‌خواهند دستاوردهای انقلاب اسلامی را کوچک نشان دهند و بر آن سرپوش بگذارند، گفت: آن‌ها می‌خواهند موفقیت‌های انقلاب اسلامی را انکار کنند. از اینجا به این نتیجه می‌رسیم که وقتی رهبر انقلاب می‌فرمایند جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است.معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دلیل آن هم این است که دشمن تصور می‌کند با یک جنگ شناختی می‌تواند روحیه انقلابی را در کشور مورد آسیب قرار دهد و تفکر انقلابی را به چالش بکشاند.سردار جوانی افزود: دشمن می‌خواهد بین انقلاب، مردم و نظام اسلامی فاصله بیندازد که قطعا اگر جهاد تبیین از سوی همه نیروهای انقلاب به‌موقع و به‌هنگام انجام بپذیرد، مانند گذشته نقشه دشمن و نه‌تنها با شکست مواجه خواهد شد بلکه در عمل نتیجه عکس نیز خواهد داد.وی ادامه داد: اگر مردم ما متوجه شوند خیلی از این شبهه‌افکنی‌ها و سیاه‌نمایی‌ها کار دشمن است و دشمن از این طریق می‌خواهد مردم را گمراه کند، خودبه‌خود این موضوع باعث می‌شود بر آگاهی و بصیرت مردم افزوده شود و ملت ما و به‌ویژه جوانان متوجه می‌شوند که حتی آمریکایی‌ها می‌خواهند خیانت کرده و مردم ایران را فریب دهند.
 
مقابل هر تهاجمی می‌ایستیم
  معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند با این روش سلطه خود را مانند گذشته بر مردم ایران به وجود بیاورند؛ البته در این زمینه نیز آن‌ها با شکست مواجه خواهند شد و ما در طول دهه‌های گذشته دیدیم که دشمنان هر اقدامی را خواستند علیه انقلاب اسلامی و مردم ایران انجام دهند با شکست
 مواجه شدند. سردار جوانی افزود: ملت ایران بارها در دهه‌های گذشته به‌خوبی ثابت کرده‌اند که پای آرمان‌های انقلاب خواهند ایستاد و نه‌تنها مقابل توطئه‌های دشمنان سر خم نخواهند کرد، بلکه این توطئه‌ها را به درس عبرت برای دشمنان تبدیل خواهند کرد؛ تهاجم ترکیبی اگرچه امروز شکل جدیدتری یافته است اما در دهه‌های گذشته نیز وجود داشته است و مردم ایران در مقابل آن به‌خوبی ایستادگی کرده‌اند.وی افزود: مردم ایران همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده‌اند و انقلاب اسلامی نظامی مردمی است و برآمده از خواست مردم است؛ آن‌ها مانند دهه‌های گذشته که پای انقلاب ایستاده‌اند و علی‌رغم هزینه‌های فراوان از حق خود و آرمان‌های خود دست نکشیده‌اند، امروز نیز از وظیفه خود کوتاهی نخواهند کرد. معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم امروز با تحمل شرایط بد اقتصادی نشان دادند که برای انقلاب چیزی کم نخواهند گذاشت. حالا وظیفه مسوولان است که قدردان فداکاری مردم باشد.

  •  

 

ارسال نظر