|
شناسه خبر: 10034

بررسی روند مذاکرات لغو تحریم‌ها در مجلس خبرگان

دهمین اجلاسیه رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز گذشته در تهران با سخنرانی آیت‌الله جنتی و با حضور اعضای این مجلس ازجمله سیدابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور در محل مجلس قدیم برگزار شد.

در این نشست، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه با موضوع اوضاع منطقه و گزارش روند مذاکرات لغو تحریم‌ها به‌عنوان مدعو برنامه، در این اجلاس سخنرانی کرد.
 آیت‌الله احمد جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری در افتتاحیه دهمین اجلاسیه رسمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ضمن درود به روح مطهر امام‌خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی و گرامیداشت اعضای فوت‌شده مجلس خبرگان گفت: پیاده‌روی اربعین در تاریخ بی‌نظیر است و محضر عشق مردم به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است. این مراسم به مرز و جغرافیا و قومیت محدود نیست. وی افزود: دشمن در محور مقاومت ازجمله سوریه شکست سختی خورده و می‌خواهد آن را با برهم زدن مراسم اربعین حسینی جبران کند و مسوولان باید با تلاش لازم و برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم، از این اقدام دشمنان جلوگیری کنند.
رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه گروه‌های شیعی نباید بگذارند برخی اختلافات به این مراسم باشکوه ضربه بزنند، اظهار کرد: از مردم عزیز عراق که با مهمان‌نوازی خود از زوار اباعبدالله(ع) پذیرایی می‌کنند، تشکر می‌کنم.
وی با اشاره به گذشت یک‌سال از عمر دولت سیزدهم بیان کرد: دولت اقدامات خوبی را در حوزه‌های مختلف انجام داد. با دوری از اشرافیت و حضور در بین مردم، رفتار مناسبی را از رییس‌جمهور محترم و اعضای دولت مشاهده کردیم. رییس مجلس خبرگان با بیان اینکه مساله اقتصاد و معیشت مردم، اولویت اول کشور است، گفت: دولت در این مدت ضمن اقدامات دیگر، چند اصلاح اقتصادی را آغاز کرد و به نتیجه رساند و تداوم این اصلاحات در زمینه‌های مختلف اقتصادی ازجمله مسائل بانکی، باید شتاب گیرد. آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه راه برطرف کردن مشکلات، توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب است، بیان کرد: رهبر انقلاب توصیه کردند که از شرطی کردن کشور جلوگیری شود و همه چیز را به مذاکرات گره نزنید. توجه به این توصیه، باعث دسترسی به نتایج بسیار خوبی شد. هرجا به توصیه‌های رهبر انقلاب توجه شد، موجب پیشرفت کشور شد و هرجا که این اتفاق نیفتاد، ضربه خوردیم. خداوند ان‌شاءالله ایشان را برای کشور ما حفظ بفرماید. رییس مجلس خبرگان در پایان با اشاره به نقش ولایت‌فقیه در حفظ کشور در فتنه‌ها و بحران‌ها ازجمله فتنه۸۸ تصریح کرد: وجود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موجب حفظ کشور در بحران‌ها شده است. ولایت‌فقیه مساله تازه‌ای نیست و در ادامه مسیر انبیا و ائمه بزرگوار ماست.

ارسال نظر