|
شناسه خبر: 10055

قالیباف در دیدار سخنگوی جنبش انصارالله:

رژیم‌صهیونیستی و آمریکا، تنها زبان قدرت را می‌فهمند

محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن شنبه 19شهریور با محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

قالیباف در این دیدار با بیان اینکه ما از استقلال یمن و مذاکرات یمنی - یمنی حمایت کامل می‌کنیم و این را یک وظیفه دینی و انسانی می‌دانیم، اظهار داشت: البته این فرصت پیش نیامده که یمن را از نزدیک ببینم ولی مجموعه گزارش‌ها و صحنه‌هایی که از آنجا مشاهده می‌شود، بیانگر روحیه جهاد، ایستادگی، شهادت و ایثارگری تک‌تک مردم و ملت یمن و همچنین رزمندگان یمنی است.
وی با بیان اینکه حوادث یمن بسیار شبیه حوادث انقلاب اسلامی ایران است، گفت: دوستان هم‌نهضتی ما در کشورهای محور مقاومت در شروع کار با مشکل اداره کشور مواجه نبودند اما ما و شما در شروع کار باید هم کشور را اداره می‌کردیم و هم جنگ را باید اداره می‌کردیم.
رییس مجلس با یادآوری روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی و بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و رژیم‌صهیونیستی بر این باور بودند که در زمان کوتاهی بر ما پیروز شده و بر انقلاب ما غلبه خواهند کرد، بنابراین وارد فاز نظامی شدند، تصریح کرد: براساس این طراحی، در همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما را درگیر یک جنگ طولانی و طاقت‌فرسا کردند و هرچه زمان جلوتر رفت، فشار بیشتری به ما تحمیل شد و تعدادی از نمایندگان مجلس، رییس قوه‌قضائیه، نخست‌وزیر و رییس‌جمهور و بسیاری از مردم و زنان و کودکان را در خیابان‌ها ترور و شهید کردند تا شرایط بحرانی برای جمهوری اسلامی ایجاد کنند.
قالیباف افزود: علی‌رغم بحران‌هایی که دشمنان برای ما ایجاد کردند، روحیه مجاهدت و انقلابی مردم و امام‌خمینی(ره) به‌عنوان رهبر کبیر انقلاب باعث شد که مردم این شرایط سخت را سپری کرده و پیروزی حاصل شود.
 
 آمریکا و رژیم‌صهیونیستی، شیوه جنگ را به جنگ اقتصادی تغییر دادند
 وی تصریح کرد: البته در ادامه دشمنان ما به‌ویژه آمریکا و رژیم‌صهیونیستی شیوه جنگ را با کشورمان تغییر دادند و با جنگ اقتصادی به‌دنبال تضعیف فرهنگ و روحیه جهاد و شهادت بین مردم هستند.
رییس مجلس با اشاره به تحولات هشت سال گذشته در یمن گفت: رژیم‌صهیونیستی، آمریکا و سعودی‌ها بر این باور بودند که طی سه ماه موفق خواهند شد ملت یمن را به زانو دربیاورند اما نمی‌دانستند روحیه‌ای که مردم یمن دارند، همانند همان شرایط مردم ایران در زمان انقلاب اسلامی است.
 
 تولید قدرت، دشمن را به عقب می‌راند
 قالیباف بیان داشت: ما تا زمانی در جبهه مقاومت می‌توانیم بر دشمنان به پیروزی برسیم که بتوانیم تولید قدرت کنیم و اگر این تولید قدرت صورت بگیرد، می‌تواند برای ما مثمر باشد، چراکه رژیم‌صهیونیستی و آمریکا تنها زبان قدرت را می‌فهمند. بحث من فقط جنگ نظامی نیست، بلکه منظور من تولید قدرت در همه ابعاد آن است به نحوی که دشمن را وادار به عقب‌نشینی کند.
وی خاطرنشان کرد: این موضوع را بدانید که دشمنان در یمن جنگ را به‌سمت جنگ اقتصادی می‌برند تا بتوانند مردم را به ستوه بیاورند و آنچه می تواند باعث غلبه بر مشکلات شود، تقویت روحیه شجاعت، صبر و مقاومت است.
 
 
 عبدالسلام: قدرت یمن را بخشی از قدرت محور مقاومت می‌دانیم
 محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز در این دیدار اظهار داشت: همانطور که می‌دانید یمن در شرایط بسیار سختی قرار دارد که درگیر جنگی طاقت‌فرساست؛ البته در این سال‌ها جمهوری اسلامی ایران موضع حکیمانه‌ای در قبال مردم یمن داشته است.
وی افزود: دشمن ابتدا فکر می‌کرد که جنگ ساده‌ای در یمن داشته باشد اما به برکت وجود یک آرمان روشن توانستیم در مقابل این تجاوز بایستیم. ما در مقابل یک تجاوز ایستادگی کردیم، چراکه در برابر متجاوزان راهی جز ایستادگی نیست. نزدیک به هشت سال است که از تجاوز ظالمانه دشمنان به مردم یمن می‌گذرد و دشمن خود اعتراف کرده که شکست خورده و به بن‌بست رسیده است که باعث شده آن‌ها به فکر محاصره اقتصادی یمن بیفتند.
سخنگوی جنبش انصارالله یمن ادامه داد: درعین‌حال، درحال‌حاضر از حیث نظامی و اقتصادی نسبت‌به طرف‌های دیگری که در این جنگ وجود دارند، ما وضعیت بهتری داریم، ما حتی در گفت‌وگوهایی که با طرف‌های مختلف داریم، احساس می‌کنیم که آن‌ها متوجه هستند که یمن در حال پیشرفت و حرکت رو به جلو است.
عبدالسلام با تاکید بر اینکه روابط ما با جمهوری اسلامی ایران امری مهم برای ماست و ما قدرت یمن را بخشی از قدرت محور مقاومت می‌دانیم، اظهار کرد: ما درحال‌حاضر در موضع قدرتمندتری نسبت‌به دشمنان هستیم، چه از حیث نظامی و چه از حیث وضعیت سازماندهی و اداره امور دولت و این لطف خدا بود که با وجود جنگ، توانستیم دستاوردهای خوبی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در شرایط سیاسی امروز، وارد یک آتش‌بس از طریق سازمان ملل شده‌ایم؛ البته زمانی این آتش‌بس آغاز شد که حدود یک‌سال‌ونیم جنگ سختی در مأرب وجود داشت و ما در این جنگ توانسته بودیم 13شهرستان را در این استان از اشغال آزاد کنیم، آن هم در شرایطی که نگاه آمریکایی‌ها و سعودی‌ها به مأرب این بود که این استان ایالتی از آمریکاست.

ارسال نظر