|
شناسه خبر: 10073

امیر حاتمی: افزایش قدرت دفاعی، بهترین عامل امنیت ملی است

با حضور امیر حاتمی، مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گردهمایی هیات معارف جنگ در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش برگزار شد.

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گفت: ضرورت حفظ و ارتقای قدرت دفاعی برای کشورها متفاوت است و از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران دارای موقعیت راهبردی، ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی است، ضرورت دارد به‌طور مداوم و مستمر قدرت دفاعی خود را حفظ و ارتقا دهد.
وی قدرت دفاعی را در بهترین عامل حفظ امنیت ملی و محافظت از حدود و ثغور ایران اسلامی دانست و افزود: متاسفانه در دو جنگ اول و دوم جهانی به‌دلیل ضعف و ناتوانی قدرت ملی و دفاعی، کشور عزیزمان، آماج تهاجم ناجوانمردانه مهاجمان و متجاوزان قرار گرفت و صدمات و تلفات بی‌شماری به کشورمان وارد شد.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح افزود: با گذشت بیش از چهار دهه از شروع جنگ تحمیلی، به‌خوبی آموختیم که برای حفظ کیان ایران اسلامی باید قدرتمند و توانمند شویم و این قدرت‌آفرینی را با تکیه بر مولفه‌ها و ظرفیت‌های داخلی و بومی آغاز کردیم. وی با اشاره به نمونه‌هایی از محصولات و دستاوردهای شاخص دفاعی که توسط دانشمندان و متخصصان صنعت دفاعی و نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده است، خاطرنشان کرد: ساخت و تولید سامانه پدافند هوایی باور۳۷۳، جت جنگنده کوثر، جت پیشرفته آموزشی یاسین، زیردریایی‌های کلاس غدیر و فاتح، انواع موشک‌های برد بلند، متوسط و کوتاه بالستیک و کروز، انواع خودروهای زرهی، ضد مین، ضد انفجار، انفرادی و تاکتیکی، انواع موشک‌های هدایت‌شونده ضد زره، سامانه‌های راداری، الکترونیکی و الکترواپتیکی، انواع پهپادهای شناسایی، رهگیری، رزمی و عملیاتی و انواع سلاح‌های انفرادی در حوزه رزم زمینی، گوشه‌های کوچکی از توانمندی نیروهای مسلح در دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و ارزش‌های الهی کشور عزیزمان است.

ارسال نظر