|
شناسه خبر: 10102

ورود مجلس به پرونده مهسا امینی

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه مجلس مستندات پرونده مهسا امینی را دریافت کرده، گفت: این پرونده از امروز در کمیسیون امور داخلی کشور بررسی می‌شود.

به گزارش فردا، خبر فوت دختر جوان بعد از اینکه از سوی گشت ارشاد بازداشت شده بود، همگان را شوکه و متاثر کرد. به خصوص که به نظر می‌رسد ابهاماتی درباره چگونگی برخورد با او دلیل فوت وی وجود دارد. البته که ویدئویی‌ها از حضور او در مرکز آموزشی و مترو و ... منتشر شده و نشانگر وضعیت جسمی نامساعد او است، خبرگزاری فارس هم مسائلی را درباره وضعیت جسمانی وی منتشر کرده است. با این وجود به نظر می‌رسد که جامعه در این باره متقاعد نشده است و شاهد این مدعا واکنش‌ها به این قضیه در فضای مجازی است.

در راستای اهمیت اطلاع عموم از آنچه واقعا رخ داده و اقناع افکار عمومی اما شاهد وعده‌های پیگیری از سوی مسئولان بوده‌ایم. یکی از نهادهایی که به این موضوع ورود کرده و خواستار روشن شدن ابعاد مختلف آن است نیز خانه ملت یعنی مجلس شورای اسلامی است. 

از همین رو، محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی طی پیامی گفت: اتفاق تلخ اخیر برای یکی از بانوان در یکی از بخش‌های پلیس تهران، سبب جریحه‌دار شدن افکار عمومی و تاسف شدید اینجانب شد. در این زمینه ضمن تاکید بر اینکه فصل‌الخطاب همه برای موضوعات مختلف از جمله مسائل اجتماعی و فرهنگی باید عمل به قانون و رفتار قانون‌مندانه باشد، به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ماموریت می‌دهم همه ابعاد این موضوع را با قید فوریت و دقت بررسی کرده و گزارش آن را به مجلس ارائه کند. درصورتی‌که در گزارش کوتاهی و تقصیری مشاهده شد، در گزارش ارائه‌شده،  الزامات لازم برای جلوگیری از تکرار این قبیل موارد موردتوجه قرار گیرد.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس نیز در تشریح روند اقدامات صورت گرفته توسط این کمیسیون اظهار داشت: پس از دستور رئیس مجلس مبنی بر رسیدگی کمیسیون امور داخلی مجلس به پرونده مهسا امینی، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان مجلس و همچنین یک نفر از حقوقدانان قضایی و کارشناسان حوزه نظارت جهت رسیدگی به این پرونده تشکیل شد.

وی با بیان اینکه ما گزارش اولیه را از ناجا دریافت کردیم و در آن مطلبی دال بر ضرب و شتم وجود نداشت، گفت: این کمیته از امروز با حضور نمایندگانی از نیروی انتظامی به صورت میدانی بررسی دقیق خود را در رابطه با پرونده مهسا امینی آغاز می‌کند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه امیدواریم هرچه زودتر ابعاد دقیق مختلف از پرونده مهسا امینی مشخص شود؛ تصریح کرد: از طریق مجاری قانونی مستندات لازم دریافت شده است و ان‌شاالله گزارش مربوطه را پس از جمع‌بندی دقیق به صحن مجلس ارائه خواهیم کرد.

جوکار در رابطه با انتشار اخبار غیر واقعی در مورد ضرب و شتم مرحومه مهسا امینی توسط ضد انقلاب و برخی جریان‌های داخلی گفت: اخبار منتشر شده و همچنین گزارش پزشکی قانونی، ضرب و شتم مهسا امینی تائید نمی‌کند.

وی افزود: مسلم است ضدانقلاب و برخی از جریان‌های داخلی که امروز از سوی دشمنان مامور هستند، در صدد این هستند تا به گونه‌ای این ماجرا را روایت کنند که فضای جامعه متشنج شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه اخباری که در رابطه با ضرب و شتم مهسا امینی منتشر شده، صحت ندارد گفت: مجلس شورای اسلامی یقیناً با کمال بی‌طرفی این پرونده را بررسی کرده و گزارش آن را به مردم و ملت عزیز ایران ارائه خواهد کرد.

 

ارسال نظر