|
شناسه خبر: 10109

محسنی‌اژه‌ای خطاب به خانواده مرحومه امینی:

نتیجه بررسی‌ها بدون هیچ ملاحظه‌ای اعلام می‌شود

به مراجع قضایی دستور داده‌ام که بررسی‌های همه‌جانبه پیرامون موضوع جان‌باختن مرحومه امینی از مقطع و محلی که وی را هدایت کردند، انجام گیرد و دوربین‌های عمومی و خصوصی نیز به‌طور دقیق بررسی شوند

حجت‌الاسلام‌ محسنی‌اژه‌ای، روز گذشته (دوشنبه 28شهریور) طی سخنانی در جلسه شورای عالی قوه‌قضاییه با اشاره به موضوع جان‌باختن مرحومه مهسا امینی، دختر 22ساله، به در دست بررسی بودن چگونگی رخ‌دادن این اتفاق اشاره کرد و گفت: یک همدردی بسیار فراگیر و دلسوزانه با خانواده این مرحومه در کشور ما ازسوی مردم و مسوولان صورت گرفت که این امر بسیار پسندیده بود و این مقوله از روحیه نوع‌دوستی و از آموزه‌های دینی نشات می‌گیرد.
 قوه قضاییه موضوع جان‌باختن مرحومه امینی را بادقت پیگیری می‌کند
 رییس قوه‌قضاییه در ادامه با تاکید بر پیگیری جدی موضوع فوق‌الذکر از ناحیه قوه‌قضاییه، اظهار کرد: قوه‌قضاییه موضوع جان‌باختن مرحومه امینی را بادقت و موشکافانه پیگیری خواهد کرد و این موضوع در دستورکار قرار دارد. رییس دستگاه قضا با اشاره به دستور خود به رییس سازمان پزشکی قانونی در راستای بررسی موضوع جان‌باختن مرحومه مهسا امینی اظهار کرد: در تماسی که با رییس سازمان پزشکی قانونی داشتم، تاکید کردم موضوع جان‌باختن مرحومه امینی را بادقت و وسواس بررسی کنند؛ در این راستا، اقدامات اولیه در پزشکی قانونی صورت گرفته و نمونه‌برداری‌های لازم انجام شده و به آزمایشگاه ارسال شده است؛ باید منتظر ماند تا از طریق بررسی‌های دقیق و تخصصی، نتیجه حاصل شود.
دستورات محسنی‌اژه‌ای برای بررسی جان‌باختن مهسا امینی
رییس عدلیه سپس به بررسی جنبه‌های فنی دیگر قضیه فوق‌الذکر نیز اشاره کرد و گفت: به مراجع قضایی دستور داده‌ام که بررسی‌های همه‌جانبه پیرامون موضوع جان‌باختن مرحومه امینی از مقطع و محلی که وی را هدایت کردند، انجام گیرد و دوربین‌های عمومی و خصوصی نیز به‌طور دقیق بررسی شوند.
وی با اشاره به دستور رییس‌جمهور به وزیر کشور برای پیگیری موضوع جان‌باختن مرحومه امینی، گفت: به دادستان تهران دستور داده‌ام که تحقیقات و بررسی‌های وزارت کشور درخصوص موضوع فوق‌الذکر را نیز مورد ملاحظه قرار دهد. محسنی‌اژه‌ای این اطمینان را به خانواده مرحومه امینی داد که موضوع جان‌باختن دخترشان بادقت و سرعت و پس از حصول نتایج آزمایشگاهی پیگیری می‌شود و نتیجه بررسی‌ها و تحقیقات بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای اعلام خواهد شد.
قاضی‌القضات در همین راستا بار دیگر خطاب به رییس‌کل دادگستری استان تهران، دادستان تهران، پزشکی قانونی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد: با نهایت دقت و هرچه سریع‌تر، تحقیقات و بررسی‌های جامع، کامل و همه‌جانبه‌ای را درخصوص موضوع جان‌باختن مرحومه امینی انجام دهند و براساس نتیجه تحقیقات ـ هر آنچه بود ـ حسب قانون، اقدام خواهد شد.
 
عقده‌گشایی دشمنان 
در خصوص جان‌باختن مهسا امینی
 رییس قوه‌قضاییه در ادامه با اشاره به دروغ‌گویی‌ها و عقده‌گشایی‌های دشمنان در قضیه اخیر پیش‌آمده، این موضع دشمنان را طبیعی و ناشی از عنادورزی‌های آن‌ها با نظام و کشور دانست و درعین‌حال تصریح کرد: تکلیف دشمنان معلوم است اما برخی افراد نیز در قضیه پیش‌آمده اخیر غفلت کردند و بد امتحان پس دادند؛ نظام و مسوولان قوای مختلف آن، با جدیت و قدرت به موضوع ورود کرده و در حال پیگیری هستند؛ لذا جایی برای غفلت‌، اقدامات تحریک‌کننده، انتشار مطالب دروغ و انجام اقداماتی که می‌تواند جنبه مجرمانه داشته باشد، باقی نمی‌ماند.

ارسال نظر