|
شناسه خبر: 2328

تصمیم جدید هیئت رئیسه برای زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از آغاز بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جلسه علنی از روز سه‌شنبه خبر داد.

محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، از آغاز بررسی لایحه بودجه سال 1400 در جلسه علنی قوه مقننه از روز (سه‌شنبه 14 بهمن ماه) خبر داد.

وی افزود: طبق تصمیم هیئت رئیسه و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بررسی لایحه بودجه در جلسه علنی مجلس از سه‌شنبه هفته آینده آغاز می‌شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1400 روز (یکشنبه پنجم بهمن) در سامانه مربوطه قرار گرفته تا نمایندگان بررسی کرده و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

فرهنگی در تشریح روند بررسی لایحه بودجه سال 1400 در جلسه علنی، گفت: ابتدا 5 مخالف و موافق درباره کلیات لایحه بودجه نظرات خود را مطرح و سپس کلیات به رأی گذاشته می‌شود که در صورت تصویب وارد جزئیات لایحه می‌شویم و از روز شنبه نیز جلسات مجلس برای بررسی جزئیات بودجه بلاانقطاع ادامه خواهد داشت. جلسات مجلس قطعا به‌صورت دوشیفته(صبح و عصر) برگزار می‌شود ولی بنا به اقتضای زمان نیز ممکن است در برخی روزها و با رأی نمایندگان جلسات در سه شیفت برگزار شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس، گفت: در صورتی که کلیات لایحه بودجه 1400 در جلسه علنی مجلس از سوی نمایندگان رد شود، لایحه برای اصلاح به دولت بازگردانده می‌شود.

فرهنگی اظهار داشت: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، دعوتنامه برای رئیس‌جمهور درخصوص حضور در صحن علنی پارلمان و دفاع از لایحه بودجه ارسال شده و حضور آقای روحانی در این‌جلسه الزامی است.

ارسال نظر