|
شناسه خبر: 3969

عذرخواهی دولت در خصوص حادثه برای اتوبوس خبرنگاران و سربازمعلم‌ها

سخنگوی دولت با اشاره به دو حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف اتوبوس سربازمعلم‌ها، گفت: با ابراز تسلیت از جان و دل، از هرگونه نقصان متصوری پوزش می‌خواهم.

در ابتدای نشست این هفته سخنگوی دولت، علی ربیعی با ابراز تاسف عمیق برای از دست دادن فرزندان ایران طی دو حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف اتوبوس سربازمعلم‌ها به خانواده‌های این عزیزان تسلیت گفت و اعلام کرد، با ابراز تسلیت از جان و دل، از هرگونه نقصان متصوری پوزش می‌خواهم.

وی با ابراز تاسف برای درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری ایسنا و ایرنا برای خانواده آنان آرزوی صبر کرد.

وی با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله بهشتی یادآور شد: شیوه شهادت بهشتی توسط تروریست‌ها بیانگر نظریه گفت‌وگو در برابر گلوله بود.

ربیعی گفت: بهشتی از پدران قانون اساسی ایران محسوب می‌شود، بهشتی در زمانه‌ای که برخی به اسم انقلابی‌گری با سوءظن به جامعه می‌نگریستند، به دنبال حقوق شهروندی بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: تحریم‌ها ضلع دیگری از ترور است، البته ما هیچ‌گاه تسلیم نشده و نخواهیم شد. هر چند امروز شاهدیم که تحریم‌کنندگان از این کار پیشمان نیستند و راه خودشان را ادامه می‌دهند.

وی گفت: بهشتی واضع نظریه گفتگو بود. دفاع از آزادی، امنیت و گسترش عدالت بنیان نظریه شهید بهشتی بود. نام بهشتی با نام قانون اساسی و حقوق شهروندی پیوند خورده است. او به دفاع از حقوق اساسی شهروندان پرداخت و نگاه جرم انگارانه به مخالفان سیاسی را نپذیرفت.

ربیعی خاطرنشان کرد: ما امروز همه دولت‌های غربی را به بازنگری سیاست‌های غلط گذشته و پایان دادن به تحریم‌ها دعوت می‌کنیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما در دولت با سیاستگذاری‌ها و حمایت‌ها نه تنها در تولید داخلی دچار کمبود نشدیم بلکه برخی صنایع به رشد خوبی دست یافتند. دولت با اعتقاد به اصل تعامل با خارج، تقویت داخلی و مقاومت اقتصادی را فراموش نکرد.

ربیعی با گرامیداشت سالروز بمباران سردشت گفت: این روز مجالی است برای تاکید بر قربانی بودن انسان در استفاده از تسلیحات کشتار جمعی و تصریح این واقعیت که چرا جمهوری اسلامی ایران با ساخت، انبار و استفاده از این نوع تسلیحات مخالف بوده است.

وی افزود: در چهار دهه گذشته و پس از انقلاب اسلامی دشمنان ایران برنامه هجومی برای ترور سه ارزش بنیادین عدالت، امنیت و آزادی ایران اسلامی ما را در پیش گرفتند که ترور شهید بهشتی نمونه‌ای از ترور عدالت و بمباران سردشت نمادی از ترور امنیت بود که به آن محدود نشده است و به حمایت گروه‌های تروریستی در داخل و خارج از ایران این ترورها ادامه داشته است و با ترور بزدلانه سردار شهید ما حاج قاسم سلیمانی نمادی دیگری از آن ساخته‌اند.

ارسال نظر