|
شناسه خبر: 4165

آخرین اخبار سیاسی؛

هم ایران در برجام مقصر است و هم آمریکا!

مدعیان اصلاحات همواره با تطهیر خوی غارتگری و سلطه‌گری آمریکا، توپخانه خود را به سمت داخل نشانه رفته و اقدامات ایران در جهت مقابله با زیاده‌خواهی طرف مقابل را اشتباه و سهل‌انگاری جامی‌زند.

روزنامه آرمان در مطلبی نوشت: «طرفین مذاکرات احیای برجام در وین مرتکب یک اشتباه استراتژیک شده‌اند. این اشتباه آن است که مواردی در مذاکرات وین مطرح شده است که ارتباطی به برجام و برنامه‌های هسته‌ای و تحریم‌های هسته‌ای ندارد. اگر دو طرف این اراده را داشتند که در ابتدا فقط برجام را به نتیجه برسانند و احیا کنند تا به امروز این اتفاق افتاده بود. عدم وجود اطمینان و اعتماد سبب شده است تا ایران و آمریکا از یکدیگر خواسته‌هایی داشته باشند.»

این روزنامه زنجیره‌ای در ادامه نوشت: «نباید در این مذاکرات درخصوص تحریم‌هایی که ذیل برجام نبوده است صحبت می‌شد تا طرف مقابل نیز انتظارات تازه‌ای را مطرح نکند. این اشتباه را آمریکا با صحبت درخصوص مسائل منطقه‌ای نیز تکرار کرده و سبب شده تا امروز گره‌ای در مذاکرات وین به وجود آید. این اشتباه محاسباتی طرفین برای به نتیجه رساندن مذاکرات بود.»مدعیان اصلاحات همواره با تطهیر خوی غارتگری و سلطه‌گری آمریکا، توپخانه خود را به سمت داخل نشانه رفته و اقدامات ایران در جهت مقابله با زیاده‌خواهی طرف مقابل را اشتباه و سهل‌انگاری جا می‌زند.

این در حالی است که در برجام ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده و این آمریکا بود که از توافق خارج شد. بنابراین ابتدا باید واشنگتن به برجام بازگشته و در ادامه تحریم‌ها را لغو کرده و این اقدام توسط ایران راستی‌آزمایی شود.

ارسال نظر