|
شناسه خبر: 4208

گزارش؛

بازتاب مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری ایران در رسانه‌های جهان

رسانه‌های مختلف جهان مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری اسلامی ایران را که روز سه‌شنبه برگزار شد، به‌صورت گسترده مورد پوشش قرار دادند.

براساس این گزارش، شبکه المنار لبنان با پخش زنده بخش‌هایی از مراسم تنفیذ ریاست جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در این مراسم اقدام به ایراد سخنرانی کرده و بر ماموریت‌های مهم و پیش روی دولت آتی ایران تاکید کردند.

از سوی دیگر، شبکه لبنانی المیادین نیز ضمن پخش مستقیم مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری اسلامی ایران به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی، اعلام کرد: تشکیل دولت جدید نباید به تاخیر بیفتد. توطئه تحریم انتخابات در محافل سیاست‌گذاری دشمنان جمهوری اسلامی طراحی شده بود.

در همین حال، شبکه روسیاالیوم نیز بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد. این شبکه به نقل از مقام معظم رهبری آورده است: جابه‌جایی قدرت امیدآفرین است. دولت‌هایی که پی‌درپی آمدند و قدرت را دست‌به‌دست کردند دارای گرایش‌های سیاسی بودند که نشان‌دهنده تنوع است و این تنوع نشان‌دهنده آزادی و سلامت انتخابات است.

روزنامه صهیونیستی جروزالیم پست با تیتری که به تائید ریاست‌جمهوری «سید ابراهیم رئیسی» ازسوی «آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» رهبر انقلاب اسلامی اشاره داشت؛ نوشت: رییس‌جمهور جدید ایران بر اتخاذ اقداماتی که به رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران منجر شود، تاکید کرد.

این روزنامه همچنین بر اظهارات رئیسی مبنی بر ارائه طرحی جامع برای رهایی ایران اسلامی از بحران در هر دو حوزه اقتصادی و سلامت که ناشی از شیوع ویروس کروناست، تمرکز کرد.

خبرگزاری« بی‌بی‌سی» هم با تیترهایی چون «آیت‌الله خامنه‌ای ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی را تنفیذ کرد» و «ابراهیم رئیسی: اعتماد مردم آسیب دیده است»؛ به پوشش خبرهای مربوط به تنفیذ رییس‌جمهور جدید ایران پرداخت.

«بی‌بی‌سی» بر بخش‌هایی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی تمرکز کرد که در آن‌ها از ابراهیم رئیسی به عنوان «شخصیتی مردمی»، «با سابقه مدیریت جهادی و درخشان» و «عالم فرزانه» یاد کرد.

وبسایت «سی‌جی‌تی‌ان» تلویزیون جهانی چین نیز در خبری کوتاه به مراسم تنفیذ سیدابراهیم رئیسی پرداخت و به عزم وی برای رفع تحریم‌های آمریکا اشاره کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر