|
شناسه خبر: 4330

شیرزاد، نماینده مجلس ششم:

دولت رئیسی چاره‌ای جز امضای برجام جدید ندارد

«احمد شیرزاد» نماینده مجلس ششم در یادداشتی نوشت: به‌نظر می‌رسد دولت رئیسی ناچار به امضای برجام منتها با شکل جدید از آن خواهد بود و مجلس نیز ناچار است مهر تایید آن را بزند و این سرنوشت محتوم خواهد شد.

«احمد شیرزاد» نماینده مجلس ششم که اظهاراتش علیه برنامه هسته‌ای ایران موجب شد که رئیس مجلس ششم از وی با عنوان «صدای رادیو اسرائیل» نام ببرد، در یادداشتی در روزنامه آرمان نوشت: «به‌نظر می‌رسد دولت رئیسی ناچار به امضای برجام منتها با شکل جدید از آن خواهد بود و مجلس نیز ناچار است مهر تایید آن را بزند و این سرنوشت محتوم خواهد شد؛ چراکه جز این راه‌حل، کشور اداره نخواهد شد».

شیرزاد در ادامه نوشت: «اکنون هر دو طرف ایران و آمریکا منافع خیلی جدی در برجام دارند. لغو تحریم‌ها به‌خصوص فروش نفت و تحریم‌های بانکی برای ایران حیاتی است و برای آمریکا نیز توقف توسعه برنامه هسته‌ای ایران خیلی حیاتی است. این توافق‌ قطعا انجام خواهد شد، اما ممکن است که جزئیات شکلی آن تفاوت کند».

رسانه های جریان اصلاح طلب در تلاش هستند تا همچنان اقتصاد کشور و معیشت مردم را برجام گره بزنند. این در حالی است که دلار ۳۲ هزارتومانی دقیقا نتیجه این رویکرد غلط و خسارت بار در ۸ سال اخیر بوده است.

اصلاح طلبان ۲ ادعای غلط را مدام تکرار می کنند؛ یکی اینکه اگر ما صنعت هسته ای را تعطیل کنیم، تحریم ها لغو می شود و دیگری اینکه اگر ما برجام را احیا کنیم، فتح الفتوح اقتصادی رخ می دهد.

تجربه هشت سال اخیر بیش از پیش ثابت کرد که هسته ای برای آمریکا و شرکای اروپایی واشنگتن صرفا بهانه است. موشکی و منطقه ای و حقوق بشر هم بهانه است.

از سوی دیگر اگر قرار بود که با اجرای برجام از سوی ایران تحریم ها لغو شود، باید در دی ماه ۹۴ و در دولت اوباما و پس از بتن ریزی در قلب راکتور هسته ای ایران، تحریم ها بالمره لغو می شد و نه تعلیق.

راه حل گشایش اقتصادی در بکارگیری دیپلماسی مقتدرانه و رونق تولید و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و بهره مندی از توان عظیم داخلی است.

هیچ کشوری با امتیازدهی یکطرفه به آمریکا و تروئیکای اروپا به پیشرفت و گشایش اقتصادی نرسیده است./ مشرق

ارسال نظر