|
شناسه خبر: 4331

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

مجالس عزاداری امام حسین(ع) را تعطیل کنید!

مسوولیت قرارگاه مبارزه با کرونا هشدار پشت هشدار می‌دهند که نظام درمانی در حال استهلاک نهایی است. تصاویر وصل کردن سرم در فضای باز و راهروهای بیمارستانی منتشر می‌شود. کمبود سرم نمکی آشکارا اعلام می‌شود.

روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «برگزاری مناسک یا کنترل کرونا؟ » به قلم «عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب که پیش از پیشنهاد آزادی مشروب خواری و آزادی خرید و فروش موادمخدر را مطرح کرده بود، نوشت: «مسوولیت قرارگاه مبارزه با کرونا هشدار پشت هشدار می‌دهند که نظام درمانی در حال استهلاک نهایی است. تصاویر وصل کردن سرم در فضای باز و راهروهای بیمارستانی منتشر می‌شود. کمبود سرم نمکی آشکارا اعلام می‌شود. قیمت داروهای کرونا سر به فلک می‌زند، هیچ چشم‌اندازی از بهبودی این مساله وجود ندارد، تعداد فوتی‌های رسمی به بالای ۴۵۰ رسیده است... در چنین شرایطی کاشف به عمل آمده است که با دستورالعمل ستاد کرونا... مراسم (عزاداری ماه محرم) برقرار می‌شود».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «این دستورالعمل‌ها بیهوده و در واقع نامعتبر است...روشن است که اگر مسوولان ستاد کرونا قدرت کافی داشتند، به‌طور قطع این مجالس را ممنوع می‌کردند، تا بلکه این موج بخوابد و اثرات واکسن‌ها به داد مردم برسد. ولی چرا چنین مجوزی را صادر می‌کنند؟ چون مسوولیت دارند، ولی قدرت ندارند. چون عده‌ای دیگر دنبال اهداف خودشان هستند و اجازه تعطیلی هم نمی‌دهند، مرگ و میر مردم هم مشکل آنان نیست».

روزنامه اعتماد در ادامه تاکید کرد: «با یک‌دست شدن سه قوه انتظار می‌رود که از این تناقضات کاسته شود، هرچند این تناقضات هیچگاه در این ساختار صفر نخواهد شد. ولی پرسش این است که به کدام سو خواهد چرخید، به سوی برقراری مناسک یا کاهش مرگ‌ومیر و کنترل کرونا؟ پاسخ به این پرسش سخت است».سابقه نویسنده این یادداشت و همقطاران وی در طیف افراطیون اصلاح طلب حاکی از آن است که مسئله سلامت مردم و شیوع کرونا صرفا بهانه ای برای این طیف به منظور هجمه به آیین های مذهبی و دینی است.

برای نمونه «محمدتقی فاضل میبدی» فعال اصلاح طلب در شهریور ۹۷ و در مقطعی که هیچ خبری از کرونا نبود- به بهانه ای دیگر- دقیقا همین نظر امروز عباس عبدی را درباره لزوم تعطیل شدن مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) بیان کرده بود.

فاضل میبدی گفته بود: «بیشتر مداحی‌ها و عزاداری‌ها از مسیر اصلی خود خارج شده است. یزید یک نفر است اما جریان ظلم یزیدی وجود دارد. امام حسین (ع) هم یک نفر است، ولی عاشورا یک جریان است و این دو جریان همیشه در تقابل هم هستند و جریانی هم می‌خواهد با تحریف عاشورا از آن منفعت کسب کند. این نوع عزاداری درست نیست و از مسیر خود خارج شده است. علما باید همگی با هم بیانیه داده و نسبت به این نوع عزاداری‌ها واکنش نشان دهند؛  حتی اگر یک سال هم عزاداری‌ها تعطیل شده و نوع عزاداری اصلاح شود، بهتر از این است که این مراسم به این شکل ادامه یابد».واقعیت این است که سلامت مردم برای افراطیون اصلاح طلب به هیچ عنوان اهمیت ندارد، که اگر اهمیت داشت نسخه آزادی مشروب خواری و آزادی خرید و فروش مواد مخدر را برای جوانان کشورمان نمی پیچیدند.

مشکل افراطیون اصلاح طلب، اجتماعات مذهبی و حضور نمادهای دینی در عرصه اجتماع و به خصوص مراسم های عزاداری سالار شهیدان است. به عبارت دیگر، مشکل این طیف، «مغناطیس حسینی» است. مغناطیسی که دختر و پسر و پیر و جوان و زرتشتی و ارمنی را به خود جذب می کند.

مردم عزیز و فهیم کشورمان در سال گذشته و علیرغم شیوع کرونا، با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی عزاداری سید و سالار شهیدان را برگزار کرده و دقت مثال زدنی عزاداران حسینی در رعایت پروتکل ها، تحسین وزارت بهداشت و مقامات مسئول را در پی داشت.

ارسال نظر