|
شناسه خبر: 4465

عصبانیت اصلاح‌طلبان از عملکرد قالیباف در مجلس

روزنامه شرق نوشت: فرمایش آقای قالیباف مبنی بر اینکه حاضر است برای حل مشکلات مردم، کفش هر کسی را واکس بزند، باعث شد که هر انسان منصفی به دلیل این دغدغه‌مندی و روحیه ایثار و فداکاری، کلاهش را به احترام او از سر بردارد.

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «آقای قالیباف کلید حل مشکلات زیر پای شماست» نوشت: «فرمایش آقای قالیباف مبنی بر اینکه حاضر است برای حل مشکلات مردم، کفش هر کسی را واکس بزند، باعث شد که هر انسان منصفی به دلیل این دغدغه‌مندی و روحیه ایثار و فداکاری، کلاهش را به احترام او از سر بردارد. ولی از طرف دیگر، من را به یاد داستان «فقیر و گنج‌نامه» که در دفتر ششم مثنوی آورده شده است، نیز انداخت. در آن داستان چنین آمده است‌: فرد فقیری که از فرط فقر (پیچیده‌بودن نظام مسائل کشور) عرصه بر او تنگ شده بود، مدتی طولانی در نماز و دعایش از خداوند رزقی (کلید حل مشکلات) را منتها بدون ‌سعی و تلاش درخواست می‌کرد، تا از این سختی‌ها نجات یابد، تا آنکه شبی در خواب به او الهام شد در میان کاغذپاره‌های فلان کتابفروشی گنج‌نامه‌ای‌ است (نقشه حل مشکلات) به آنجا برو، گنج‌نامه را پیدا کن و در خلوت طبق آن عمل کن تا به گنج بزرگی دست یابی».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «فقیر دوباره دست به کار نظارت‌های میدانی شد اما چون گنج یافت نمی‌شد، به نیایش با خدا برخاست و با دلی شکسته از او خواست تا راز آن را برایش بگشاید. همان دم هاتفی غیبی به او گفت: دستور بر این بود تیر را در کمان نهی، که (چه کسی) گفته بود زه کمان را بکشی!؟ حالا برو تیر را درکمان بنه اما بگذار تیر خودبه‌خود از کمان فروافتد و زه آن را نکش. فقیر به همین طریق عمل کرد و در همان مکان یعنی زیر پای خود گنجی عظیم را یافت».

در ادامه این یادداشت آمده است: «پس با عنایت به مراتب فوق کلید تمامی مشکلات کشور زیر پای خود آقای قالیباف یعنی در مجلس نهفته است که به تعبیر حضرت امام(ره) در رأس امور قرار دارد. زیرا به اعتقاد خود نمایندگان، مجلسی‌ها موظف به ریل‌گذاری هستند و دولت‌ها به مثابه لوکوموتیوها تنها می‌توانند روی ریل احداثی آنها حرکت کنند».رسانه های اصلاح طلب سالهاست که از قالیباف کینه به دل دارند. از شهرداری تهران تا مجلس یازدهم. قالیباف در شهرداری تهران و همچنین در مجلس یازدهم، مدیریت جهادی را سرلوحه فعالیت خود قرار داد.

اما مدیریت جهادی، به مذاق جریان اصلاح طلب خوش نیامد. این طیف بازدیدهای میدانی قالیباف در مجلس یازدهم را نیز آماج تخریب و تخطئه قرار داد.

حالا این روزنامه اصلاح طلب با توهین به رئیس و نمایندگان مجلس، نمایندگان مردم در خانه ملت را ناتوان از حل مشکلات کشور قلمداد کرده است.

پرهیز از اشرافی گری، مردم داری، بی اعتمادی به غرب و تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات کشور از ویژگی های رئیس مجلس یازدهم است.

به این مثال توجه کنید؛ «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» نماینده حامی دولت روحانی در مجلس دهم در اظهارنظری تأمل‌برانگیز گفته بود: «زمانی در دانشگاه فقط می‌خوابیدم و ۸ میلیون می‌گرفتم اما الان صبح تا شب و دور از خانواده مشغول کار هستم و این حقوق مجلس فاجعه است. بعداً نگویند چرا نماینده دزد شد. مدیر را باید تأمین کنید تا فساد ایجاد نشود. می‌گویند برای اسلام کار کن! تا کی؟ »!

نکته قابل تأمل اینجاست که این نماینده سابق با این دیدگاه و روش کار در مرداد 99 با حکم محمدباقر نوبخت(معاون روحانی) به سمت ریاست سازمان نقشه‌برداری کشور منصوب شد. رسانه های اصلاح طلب طرفدار این قبیل مدیران هستند./ مشرق

ارسال نظر