|
شناسه خبر: 4469

بلایی که اصلاح­‌طلبان حامی دولت بر سر آموزش و پرورش آوردند

یک روزنامه اصلاح‌طلب به دولت رئیسی توصیه کرد که اگر قصد اصلاحی در آموزش و پرورش دارد، باید از آنچه دولت آقای روحانی انجام داد، بپرهیزد و آنچه انجام نداد را پیگیری کند.

روزنامه اعتماد در گزارشی به عملکرد دولت روحانی در بخش آموزش و پرورش پرداخت و نوشت: «یکی از مهم‌ترین نقدهایی که به آموزش و پرورش در دولت آقای روحانی وارد است مسئله تغییر و بی‌ثباتی در مدیریت است. این بی‌ثباتی‌ها و ناکارآمدی‌های مدیریتی را می‌توان مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش دانست».

این روزنامه در ادامه نوشت: «آنچه باز هم به عنوان نقد به این بخش از بدنه دولت آقای روحانی وارد است اینکه اساسا آموزش و پرورش اولویتی در این دولت نداشت. در طول هشت سال گذشته مسائل اقتصادی، امور خارجه و برجام آن‌قدر در مرکز توجه بودند که دیگر جای چندانی برای مسائل آموزش و پرورش باقی نمانده بود. در همان جلسات کوتاهی که در زمان وزارت آقای دانش‌آشتیانی داشتیم به خاطر دارم که خود ایشان هم چندان تمایلی به باقی ماندن در مقام وزارت نداشتند. آن‌گونه که از صحبت‌های ایشان برمی‌آمد مشکلاتی که جلوی ادامه کار را می‌گرفت را می‌توان این‌طور خلاصه کرد: همراهی نکردن دولت، دخالت کردن نهادهای خارج از آموزش و پرورش و فرسودگی نیروهای ستادی. »

اعتماد در ادامه تصریح کرد: «در هشت سال گذشته وضعیت عدالت آموزشی شاهد افول بود. وضعیت کیفیت آموزشی هم تنزل پیدا کرد که البته در این مورد نمی‌توان نقش این دو سال تاثیر کرونا بر شیوه آموزشی و سوق داده شدن کلاس‌ها به محیط آنلاین را هم نادیده گرفت. دولت از نظر معیشت نتوانست به خواسته‌های معلمان رسیدگی کنند، معلمان که مزایایی ندارند اما به لحاظ حقوق خود هم باز با نرخ تورمی که در جامعه وجود دارند، با مشکلات بیشتری روبه‌رو شدند. وضعیت سنجش در آموزش و پرورش هم در این سال‌ها نزولی بود.»

این روزنامه اصلاح‌طلب در ادامه به دولت رئیسی توصیه کرد که اگر قصد اصلاحی در آموزش و پرورش دارد باید از آنچه دولت آقای روحانی انجام داد بپرهیزد و آنچه انجام نداد را پیگیری کند./ کیهان

 

ارسال نظر