|
شناسه خبر: 4473

حرف‌های یک نماینده مستعفی درباره استعفای زاکانی!

شهربانو امانی، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم گفته است برج باغ‌ها و صدور پروانه ساخت غیرشفاف یکی از مهمترین انحراف‌های مالی در مدیریت شهری تهران بوده است.

شهربانو امانی، عضو سابق شورای شهر و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم در مصاحبه با شماره امروز (چهارشنبه) روزنامه آرمان ملی گفته است: «برج باغ‌ها و صدور پروانه ساخت غیرشفاف یکی از مهمترین انحراف‌های مالی در مدیریت شهری تهران بوده است. به همین دلیل نیز بوده که در گذشته مردم نگاه مثبتی به مدیریت شهری تهران نسبت به مشکلات مالی نداشته‌اند.با این وجود در شورای شهر پنجم اصلاح‌طلبان تلاش کرده‌اند رویکرد گذشته را متوقف کنند و دیگر اجازه ندهند مدیریت شهری تهران به یک مرکز فساد مالی تبدیل شود. هدف اصلاح‌طلبان نیز  شفافیت مالی و اقتصادی در مدیریت شهر تهران بوده که در این زمینه کارنامه قابل‌دفاعی از خود نشان داده‌اند. با این وجود اتفاقاتی که در همین روزهای ابتدایی شورای ششم رخ داده نشان می‌دهد که «در» دوباره قرار است بر همان پاشنه قبلی بچرخد و برخی به دنبال رویکردهایی هستند که برای آنها منافع مالی به همراه داشته باشد.»

او در اظهارات خود همچنین پیرامون شهرداری زاکانی می گوید: زاکانی نیز نماینده قم در مجلس است. وی از مردم قم رأی گرفته که به مدت چهار سال در مجلس شورای اسلامی وکالت آنها را برعهده داشته باشد. به همین دلیل زاکانی باید نسبت به رأیی که مردم به وی داده‌اند، احساس مسئولیت کند.

* اصلاح طلبان شورای شهر پنجم همچنان و حتی در حالی که دیگر عضو شورای شهر هم نیستند اما برای پر کردن چاله بزرگ ناکارآمدی خود؛ باز هم مشغول ارجاع و حواله دادن به دوران ماقبل خود هستند.

این نگاه های عصر پارینه سنگی در سیاست البته میتواند موجب یک عبرت بزرگ باشد تا چنین افرادی دیگر نتوانند در انتخابات ها از مردم رأی بستانند.

در گام بعد و در اشاره به تأکید خانم امانی مبنی بر "مرکز فساد بودن شهرداری در دوران مدیریت جهادی قالیباف" نیز باید دانست که دستگاه های قضایی و امنیتی کشور سخن خانم امانی را تأیید نمی کنند و شخصی از همکاران خانم امانی هم که قبلا شبیه این اظهارات را بیان کرده بود به شلاق و حبس محکوم شد.

جالب آنکه به نظر می رسد تلخی خاطرات مربوط به ناکارآمدی اصلاح طلبان و یا حواشی شهردار نجفی بیشتر است از تلخی وقوع چند پرونده فساد شخصی که همیشه ممکن الوقوع است و ربطی به قالیباف هم نداشته، است!

در نمایش دعوت زاکانی به ماندن در مجلس و احساس مسئولیت در قبال مسئله نمایندگی نیز ما، خانم امانی و مخاطبان محترم را ارجاع می دهیم به سابقه سیاه خانم امانی در استعفای اعتراضی از سمت نمایندگی مردم در مجلس ششم!

این در حالیست که درخواست استعفای آقای زاکانی از مجلس یک اقدام قانونی است که موافقت یا مخالفت با آن به تصمیم مجلس بستگی دارد.

ارسال نظر