|
شناسه خبر: 4604

عملیات روانی اصلاح‌طلبان برای شبیه‌سازی میان رئیسی و احمدی‌نژاد

اگر کابینه حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق با نام کارگزاران دولت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شناخته می‌شد، سیدابراهیم رئیسی نیز طیف وسیعی از دولتمردان محمود احمدی‌نژاد را به کابینه دعوت کرده است.

روزنامه همشهری در مطلبی نوشت: «اگر کابینه حسن روحانی رئیس‌جمهور سابق با نام کارگزاران دولت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شناخته می‌شد، سیدابراهیم رئیسی نیز طیف وسیعی از دولتمردان محمود احمدی‌نژاد را به کابینه دعوت کرده است. چهره‌های زیادی در دولت احمدی‌نژاد جزو مقامات ارشد نظام و بدنه مدیریتی ارشد کشور شدند و پس از یک دوره جدایی 8ساله بار دیگر به پاستور دعوت شده‌اند».

ارگان رسانه‌ای شهرداری تهران در ادامه نوشت: «از 19وزیر پیشنهادی دولت سیدابراهیم رئیسی به مجلس، 11گزینه -نزدیک به 60درصد از جمع وزرای پیشنهادی- سابقه مدیریتی مؤثر در دولت‌های گذشته ‌ دارند؛ وزارت، معاون وزیر، قائم‌مقامی و مدیرکلی سوابق آنها در دولت‌های ‌پیشین بوده است. شماری از آنان به نهادهای حاکمیتی غیردولتی همچون قوه قضاییه وارد شدند و اکنون در آستانه بازگشت به دولت هستند. برخلاف انتظار کمترین سهم همراهان رئیسی در دوره ریاست سابق او بر قوه قضاییه و تولیت گذشته آستان قدس رضوی به کابینه اختصاص داده شده است».روز گذشته «صادق زیباکلام» فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه آرمان با عنوان «اگر احمدی نژاد بود کابینه فرقی می کرد؟» نوشته بود:«با نگاهی به کلیت وزرای آقای رئیسی این سوال پیش می‌آید که اگر به‌فرض آقای احمدی‌نژاد تاییدصلاحیت شده بود و در انتخابات پیروزی می‌شد...واقعا چه تفاوت اساسی و بنیادی‌ای میان لیست کابینه‌ای که آقای رئیسی معرفی کرده و آنکه آقای احمدی‌نژاد...معرفی می‌کرد، وجود داشت. آیا تفاوت معناداری وجود می‌داشت؟».

جریان اصلاح طلب در هفته های اخیر به طرق مختلف در پی شبیه سازی میان رئیسی و احمدی نژاد است.

این طیف در پی آن است تا این پالس را به افکارعمومی ارسال کند که قرار نیست هیچ تغییری در امور کشور رخ دهد و نه تنها وضع بهتر نخواهد شد که چه بسا روز به روز وضعیت بدتر خواهد شد.

یأس آفرینی و ناامید کردن مردم اکنون به یک دستور کار ویژه در ستاد اصلاحات بدل شده است. بر همین اساس با شبیه سازی میان رئیسی با احمدی نژاد در تقلا هستند تا به مردم بگویند، به هیچ عنوان انتظار بهبود اوضاع را نداشته باشید.

اما چه کسانی این ادعا را مطرح می کنند؟! همان طیفی که پراید 17 میلیونی را تحویل گرفت و با قیمت 140 میلیون تومان تحویل داد. همان جریانی که مسکن را با قیمت متری 3 میلیون تومان تحویل گرفت و با قیمت متری 30 میلیون تومان تحویل داد و...

بانیان وضع موجود بر طبل یاس‌آفرینی و ناامیدکردن افکارعمومی می کوبند. این طیف بجای ذبح امید مردم، باید پاسخگوی عملکرد حداقل 8 ساله خود باشد./ مشرق

ارسال نظر