|
شناسه خبر: 4654

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

آمار کشته‌های کرونا نتیجه خوش‌بینی بیش از حد به تولید داخل است!

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا روز‌به‌روز در حال افزایش است و متأسفانه باید گفت که فوتی‌های این موج اخیر با موارد قبلی نیز فرق می‌کنند. نه تنها تعداد آن افزایش یافته، بلکه افراد جوان‌تر را بیشتر دچار فوت کرده است... به نظر می‌رسد که علت اصلی این امر خوش‌بینی بیش از حد به تولید داخل است.

روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «نمایشی شدن علم» به قلم «عباس عبدی» فعال اصلاح طلب نوشت: «آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا روز به روز در حال افزایش است و متأسفانه باید گفت که فوتی‌های این موج اخیر با موارد قبلی نیز فرق می‌کنند. نه تنها تعداد آن افزایش یافته، بلکه افراد جوان‌تر را بیشتر دچار فوت کرده است...پس می‌توان گفت که راه‌حل اصلی در مواجهه با کرونا تأمین واکسن بود. چرا این کار صورت نگرفت؟ شاید به اثر تحریم بتوان اشاره کرد. ولی به نظر می‌رسد که علت اصلی خوش‌بینی بیش از حد به تولید داخل بود».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«اکنون آنچه که مردم را عذاب می‌دهد، فقط فوت عزیزانشان نیست. همه می‌میریم، آنچه که بدتر است احساس بی‌مسوولیتی آشکار در برابر جان مردم بود...ایراد دوم که خیلی مهم‌تر است، نمایشی شدن علم و پیشرفت است...توسعه و پیشرفت علمی باید با نیت خیر عمومی باشد و نه نمایش برابر دیگران و اینکه ما هم اینها را داریم. یا اینکه بارها بگویید به امریکا هم واکسن می‌دهیم!!».

روزنامه اعتماد در این یادداشت تاکید کرد:«هر روز وعده جدیدی داده می‌شود. مخالفان خود را متهم به خودکم‌بینی کرده و با کلمات زشت می‌نوازند. هر روز نمایش پشت نمایش. گویی که تولید واکسن و پیروزی تولیدکنندگان مساله اصلی است و نه درمان مردم. یا اینکه بگوییم ما هم جزو واکسن‌سازهای جهان هستیم! نمایشی شدن علم و پیشرفت موجب سیاسی شدن آن نیز می‌شود».

عباس عبدی همان شخصی است که پیش از این مدعی شده بود که «الگوی پیشرفت ایران در ۵۰ سال آینده، خیالی است»!

در حقیقت عبدی و همفکران وی هر آنچه موجب عقبگرد در کشور می‌شود را تمجید و هر آنچه موجب پیشرفت در کشور می‌شود را تحقیر می‌کند.

در روزهای گذشته یکی از فعالین فضای مجازی در مطلبی نوشت:«برکت که تولید شد، تازه آمریکا تحریم واکسن رو برداشت که بتونیم وارد کنیم و این برای چشم های بینا یعنی، برکتِ تولید، برداشته شدن تحریم هاست».

همچنین یکی از فعالین رسانه ای در مطلبی نوشت:«از یک تاریخ واردات واکسن سه برابر شد. از کی؟ ۲۴ خرداد برکت مجوز گرفت. سه روز بعد آمریکا تحریم صادرات واکسن به ایران را برداشت. طی ۶ ماه، ۶ میلیون واکسن وارد و بعد از حذف تحریم، شد ۱۸میلیون. یعنی هم تولید را رونق داد و هم تجارت. خلاصه اقتصاد مقاومتی همین است».

در روزهای گذشته دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «تاکنون بیش از یک میلیون دز واکسن برکت تزریق کرده‌ایم که با کمترین عارضه مواجه بوده است، خوشبختانه استقبال از تزریق این واکسن مطلوب بوده است و با نهایی شدن نتایج مطالعات به زودی نتایج آن منتشر خواهد شد. با راه افتادن خط تولید صنعتی کشور از واکسن‌های خارجی بی نیاز خواهد شد، ما نیاز به تولید داخل داشتیم به دلیل اینکه بیماری کرونا به راحتی دنیا را رها نخواهد کرد؛ واکسن برکت واکسن خوبی است که در آینده خود را به دنیا ثابت خواهد کرد».

طیفی که توانایی و استعداد جوانان عزیز و نخبه ایرانی را در حد طبخ «قرمه سبزی» و «آبگوشت بزباش» می بیند و مدعی است که خودکفایی مزخرف است و باید مدیر از خارج وارد کرد و مدیران نجومی را باید حلوا حلوا کرد و...کاری جز خودتحقیری و مایوس کردن مردم ندارد./ مشرق

ارسال نظر