|
شناسه خبر: 4910

روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات آمریکا اعلام کرده که ایران باعث شکست نقشه سیا شده است؛

ضربه سخت سربازان گمنام به جاسوسان یانکی

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز به نقل از منابع خود در دستگاه‌ اطلاعاتی ایالات‌متحده اعلام کرده که ایران در یک عملیات ضدجاسوسی، از تشکیل شبکه گسترده مخبران در کشورش جلوگیری کرده است.

روزنامه «صبح نو»- روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز به نقل از منابع خود در دستگاه‌ اطلاعاتی ایالات‌متحده اعلام کرده که ایران در یک عملیات ضدجاسوسی، از تشکیل شبکه گسترده مخبران در کشورش جلوگیری کرده است. این روزنامه اعلام کرده که افسران ارشد سازمان اطلاعات آمریکا یا همان CIA در تلاش بودند یک شبکه جاسوسی را در ایران راه‌اندازی کنند که اقدام آن‌ها قبل از وقوع، در یک عملیات ضداطلاعاتی کارآمد شناسایی و خنثی‌شده است. روزنامه نیویورک‌تایمز دراین‌باره نوشت: مقام‌های آمریکایی می‌گویند پیام مکتوب ارسال‌شده ازسوی یک افسر سیا که مسوولیت تشکیل شبکه‌های جاسوسی در ایران را به‌عهده داشت، در سراسر بخش‌های مقر مرکزی این سازمان اطلاعاتی در لانگلی طنین‌انداز شد. این پیام به شرح زیر است: شبکه مخبران آمریکا تا حد زیادی مغلوب عملیات‌های ضداطلاعاتی بسیار کارآمد تهران شده بود و تهران، مانع تلاش‌ها برای بازسازی این شبکه شده است.

در این عملیات از پیش شکست‌خورده علاوه‌بر دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، پای دستگاه رژیم‌صهیونیستی هم در میان است. نیویورک‌تایمز به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شده این رژیم اطلاعاتی دقیق درباره فعالیت‌های هسته‌ای، برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را برای این عملیات در اختیار آمریکا قرار داده است.

بنابر گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اما این عملیات که روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از آن به‌عنوان یک ضربه بزرگ یاد کرده، تنها ضربه‌ای نبوده که دستگاه‌های اطلاعاتی ایران به سازمان‌های اطلاعاتی غربی- عبری وارد کرده است. از حدود سال۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، جامعه اطلاعاتی ایالات‌متحده شکست‌های اطلاعاتی فلج‌کننده‌ را در ارتباط با سیستم ارتباطی مخفی مبتنی بر شبکه‌های اینترنتی تجربه کرد؛ وسیله‌ای اساسی برای پیام‌رسانی از راه دوربین افسران CIA و منابع آن‌ها در سراسر جهان. این شکست بی‌سابقه به سایر کشورها منتقل شد تا اینکه بیش از 12منبع CIA در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در چین جان خود را از دست دادند. این فاجعه هر گوشه از امنیت ملی آمریکا را گرفتار کرد از آژانس‌های اطلاعاتی متعدد، کمیته‌های اطلاعاتی کنگره و پیمانکاران مستقل تا ناظران داخلی دولت. این فاجعه اطلاعاتی پیامدهای جهانی برای سازمان سیا داشت به صورتی که شبکه ارتباطی CIA کاملا در سراسر جهان منهدم شد.

این شکست‌های سریالی اطلاعاتی در ایران از سال۲۰۰۹ آغاز شد. زمانی که دولت اوباما از کشف یک مرکز مخفی غنی‌سازی زیرزمینی ایران خبر داد، کشف این سایت باعث شد ایران به‌شدت به فکر شکار جاسوسان خارجی در داخل کشور بیفتد. در اردیبهشت۱۳۹۰ مقامات اطلاعاتی ایران اعلام کردند که شبکه‌ای از ۳۰جاسوس سیا را منهدم کرده‌اند؛ مقامات آمریکایی بعدا این موفقیت ایران را در شبکه خبری ABC News  تایید کردند؛ اخباری که از ضربه‌های ایران به دستگاه‌های اطلاعاتی دنیا منتشر می‌شود، تنها گوشه‌ای از عملیات‌های اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) است؛ اقداماتی برای امنیت ملی کشور که شاید کمتر درباره آن جزئیاتی منتشر می‌شود.

ارسال نظر