|
شناسه خبر: 4979

توربوشارژی که با اشتباهات دولت و مجلس روشن می‌شود!

اسماعیل گرامی‌مقدم، از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی گفته است: امیدواریم هم دولت و هم مجلس در رفع مشکلات مردم و توسعه کشور موفق شوند اما اگر این اتفاق رخ نداد و کاستی‌هایی به وجود آمد قاعدتا برخی رفتارهای تند مجلس و دولت می‌تواند به عنوان توربوشارژ عمل کند.

اسماعیل گرامی‌مقدم، از فعالان اصلاح‌طلب در بخشی از یک مصاحبه، در پاسخ به این سوال که عملکرد مجلس و دولت فعلی تا چه حد می تواند به اصلاح طلبان برای بازگشت به قدرت کمک کند، گفته است:

«بنده به عنوان یک شهروند و عضو جبهه اصلاحات آرزوی توفیق برای دولت و مجلس دارم چراکه نباید اتلاف وقت و منابع صورت گیرد امیدواریم هم دولت و هم مجلس در رفع مشکلات مردم و توسعه کشور موفق شوند اما اگر این اتفاق رخ نداد و کاستی‌هایی به وجود آمد قاعدتا برخی رفتارهای تند مجلس و دولت می‌تواند به عنوان توربوشارژ عمل کند.»

او می‌افزاید: در این صورت است که با آسیب شناسی موضوعی که گفته شد و خطای استراتژیک دولت و مجلس و تندروی در حوزه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی که موجب عکس العمل مردم می شود مردم به جای قهر از صندوق ها(به این دلیل که طبع مردم ایران با تندروی مخالف است) به جناح مقابل یعنی اصلاح‌طلبان گرایش پیدا می کنند بنابراین اصلاح طلبان باید در سازمان‌اصلاح‌طلبی و اندیشه اصلاح‌طلبی بازنگری کنند.

*ما آنچه که گرامی‌مقدم در بحث نقش توربوشارژی اشتباهات احتمالی مجلس و دولت برای اصلاح‌طلبان گفته است را به قضاوت مخاطبان محترم وامی‌گذاریم...

ضمن اینکه بایستی این توضیح را داد که در ماجرای توربوشارژ؛ البته بحث تعدیل انتظارات عمومی از مجلس و دولت و رسوا کردن حنجره‌هایی که عالما عامدا مشغول دمیدن بر سطح توقعات و طرح انتظار معجزه از دولت آقای رئیسی هستند؛ یک مؤلفه ۱۰۰ درصد تأثیرگذار است.

همچنین است که تا اینجای مسئله؛ مجلس یازدهم توانسته کارنامه خوبی از خود بر جای بگذارد و اکنون می‌طلبد که دولت هم با ارائه کارنامه‌ای جهادی؛ اجازه بروز ناکارآمدی را ندهد.

اظهارات گرامی‌مقدم درباره گرایش مردم به سمت اصلاح‌طلبان در صورت فعال شدن توربوشارژ اشاره شده نیز می‌تواند درست باشد! البته اگر جامعه عقلانیت عمومی را کنار بگذارد و تصمیم به تکرار کارنامه دولت روحانی و یا اسلاف آن یعنی دولت‌های اصلاحات و سازندگی بگیرد. دولت‌هایی با تفکر و کارنامه‌های شبیه به هم که چیزی جز گرانی و طعنه را در دامن مردم نگذاشتند.

فلذاست که مردم و خواص کشور باید به سمت خوانش این عقلانیت حرکت کنند که ضمن آرزوی موفقیت برای هر دولت و مجلسی اما اگر یک دولت، کارنامه بدی را ارائه کرد؛ مردم با «رأی خوب» به نسخه‌ای بهتر و با کارنامه رأی بدهند نه اینکه به تکرار گذشتگان رضا شوند.

که این بدترین رخداد در دموکراسی است و موجب پسرفت خواهد شد./ مشرق

ارسال نظر