|
شناسه خبر: 4984

تلاش اصلاح‌طلبان برای ایجاد اختلاف در میان دولتمردان

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «‌رقابت رفقای جنگ در پاستور» نوشت: «یک ماه است که ابراهیم رئیسی دولت را در دست گرفته و دوهفته‌ای است که کابینه را با وزرای انتخابی خود برگزار می‌کند. او در ابتدای راه دولت سیزدهم است و در بیشتر سخنرانی‌های خود ازجمله «باید انجام شود» استفاده می‌کند و به مردم قول آینده‌ای بهتر می‌دهد.

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «‌رقابت رفقای جنگ در پاستور» نوشت: «یک ماه است که ابراهیم رئیسی دولت را در دست گرفته و دوهفته‌ای است که کابینه را با وزرای انتخابی خود برگزار می‌کند. او در ابتدای راه دولت سیزدهم است و در بیشتر سخنرانی‌های خود ازجمله «باید انجام شود» استفاده می‌کند و به مردم قول آینده‌ای بهتر می‌دهد، در چند روز اخیر به استان خوزستان و سیستان‌وبلوچستان سفر کرده و به قول معاون پارلمانی دولت، ابتدا در جمع مردم حضور داشته و بعد به جلسه با مسئولان رفته است؛ اما باید این واقعیت را نیز پذیرفت که کشور در شرایط اقتصادی خوبی نیست و هر وعده‌ای می‌تواند انتظارات بسیار زیادی را در ذهن مردم ایجاد کند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «یکی از نکات مهمی که دولت رئیسی با آن دست به گریبان است، مسائل و مشکلات اقتصادی است که با انتخاب محسن رضایی درصدد رفع آن مشکلات است... هرچند از ابتدا این تصور بود که محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس سابق ستاد اجرایی فرمان امام، بازوی رئیسی برای حل مشکلات اقتصادی باشد».

شرق در ادامه نوشت:«با ورود رضایی به تیم دولت، شایعه اختلاف رئیس‌جمهور و معاون اولش بر سر مسائل اقتصادی بیشتر به چشم آمد. حتی اقتصادآنلاین به نقل از یک منبع موثق نوشت که دلیل تأخیر اعلام کابینه، مخالفت مخبر با اعضای اصلی تیم اقتصادی دولت بوده؛ زیرا این اعتقاد را داشته که با این افراد و در شرایط بحرانی فعلی نمی‌توان اقتصاد کشور را مدیریت کرد؛ اما در نهایت احسان خاندوزی که گفته می‌شود به محسن رضایی نزدیک است، به‌عنوان وزیر اقتصاد به پارلمان معرفی شد و رأی نیز آورد».

در شرایطی که تنها چند هفته از آغاز به کار دولت سیزدهم سپری شده است، جریان اصلاح طلب با بی قراری در پی ایجاد اختلاف میان دولتمردان است.

این جریان سیاسی، یکروز به وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال حمله کرده و روز دیگر سفرهای استانی رئیس جمهور را آماج حمله قرار می دهد.

وقتی یک طیف سیاسی نه کارنامه قابل دفاع داشته باشد و نه برنامه ای کاربردی برای رفع مشکلات کشور در اختیار داشته باشد، تنها کاری که توانایی آن دارد این می شود که به مایوس کردن مردم و ایجاد اختلاف میان مسئولان کشور مشغول شود.

اصلاح طلبان نباید فراموش کنند که بانیان اصلی وضع موجود هستند. این طیف حداقل ۸ سال سکان اجرایی کشور را در اختیار داشت ولی به هیچ عنوان نتوانست کارنامه ای قابل قبول به افکارعمومی ارائه کند./ مشرق

ارسال نظر