|
شناسه خبر: 5068

برنامه‌های اقتصادی دولت رئیسی به «آرزو» شباهت دارد!

حسین راغفر در مصاحبه با روزنامه آرمان گفته است: اینکه ما قصد داشته باشیم وضعیت معیشتی مردم را ساماندهی کنیم و یا به دنبال ساخت مسکن و ایجاد اشتغال برای مردم هستیم به معنای راهبرد و استراتژی نیست و بلکه بیشتر به آرزو شباهت دارد.

«حسین راغفر» فعال اصلاح‌طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان با اشاره به برنامه های اقتصادی دولت رئیسی گفت: «اینکه ما قصد داشته باشیم وضعیت معیشتی مردم را ساماندهی کنیم و یا به دنبال ساخت مسکن و ایجاد اشتغال برای مردم هستیم به معنای راهبرد و استراتژی نیست و بلکه بیشتر به آرزو شباهت دارد. بدون تردید برای تحقق این وعده‌ها ما نیازمند برنامه هستیم».

راغفر در ادامه گفت:«از شیوه انتخاب اعضای تیم اقتصادی دولت و بررسی برنامه‌های آنها می‌توان به این نتیجه رسید که یک برنامه جامع برای حل مشکلات اقتصادی در دولت وجود ندارد. در واقع برنامه‌ها به وزرا محول شده است. در چنین شرایطی هنگامی‌که به برنامه‌های وزرا دقت می‌کنیم متوجه می‌شویم که این برنامه‌ها بیشتر آرزو و آرمان است. در گفت‌وگوهایی که تیم اقتصادی دولت در رسانه‌ها انجام داده‌اند مشخص است که فعلا برنامه‌ای وجود ندارد».دولت آقای رئیسی عزم خود را جزم کرده است که برای بهبود اوضاع اقتصادی و ارتقای معیشت مردم، اقدامات اساسی انجام دهد. دولت در این زمینه برنامه های دقیقی را با جزییات مشخص کرده است.

در همین راستا طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال، سوق دادن نقدینگی به سمت تولید، اصلاح نظام مالیاتی و گمرک، اصلاحات مربوط به مناطق آزاد، اصلاحات در نظام تأمین مالی (بانکی)، مدیریت صحیح بازار بورس، مدیریت صحیح بازار خودرو، مدیریت تعارض منافع، افزایش سهم بخش صنعت در تولید داخلی، رشد صادرات کالا، مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و...از جمله برنامه های تحولی دولت سیزدهم است.

دولت جدید در حالی مشغول تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی است که «میراث شوم اقتصادی دولتِ اصلاح طلبان» را نیز تحویل گرفته است.

عملکرد بسیار ضعیف دولتِ اصلاح طلبان در حوزه های مختلف و از جمله حوزه اقتصادی، در سالهای اخیر مواردی از جمله خرید خانه، خرید خودرو و بهبود وضعیت اقتصادی را برای بسیاری از مردم تبدیل به آرزو کرد، اما ان شاءالله با همت دولت سیزدهم شاهد بهبود اوضاع اقتصادی در آینده نزدیک باشیم./ مشرق

ارسال نظر