|
شناسه خبر: 5069

حامیان دولت تدبیر و امید دلواپس «ونزوئلایی شدن ایران» شده اند

روزنامه سازندگی نوشت: بیشتر اعضای اقتصادی این دولت تجربه اقتصادی ندارند و حتما در دام ذینفعان گرفتار خواهند شد. در این صورت باید امیدوار باشیم فرهاد رهبر گرای سیاست‌هایی را که به سود بخش پنهان اقتصاد ایران تهیه می‌شود به ابراهیم رئیسی بدهد.

روزنامه سازندگی- ارگان رسانه ای حزب کارگزاران به دبیرکلی «غلامحسین کرباسچی»- در مطلبی با عنوان «ناظم دولت» نوشت: «فرهاد رهبر نیز سوار اتوبوس دولت سیزدهم شد...او در جایی قرار گرفت که امکان سیاستگذاری ندارد اما می تواند مانع سیاستگذاری شود... بیشتر اعضای اقتصادی این دولت تجربه اقتصادی ندارند و حتما در دام ذینفعان گرفتار خواهند شد. در این صورت باید امیدوار باشیم فرهاد رهبر گرای سیاست‌هایی را که به سود بخش پنهان اقتصاد ایران تهیه می‌شود به ابراهیم رئیسی بدهد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «فرهاد رهبر در این کابینه ناهمگون که هرکس ساز خودش را کوک کرده و خود را فرمانده می داند، تنها یک دیده بان است. با وجود فرهاد رهبر نمی توانیم امید داشته باشیم که اقتصاد ایران ونزوئلایی نشود اما شاید اندک امیدی داشته باشیم که این اقتصاد کلمبیایی نشود».این روزها  فعالین و رسانه های اصلاح طلب به گونه ای موضع گیری می کنند که گویا سالهاست این طیف از قدرت دور بوده و هیچگاه دولت را در اختیار نداشته است.

در همین راستا ارگان رسانه ای حزب کارگزاران دلواپس شده و تاکید کرده که امیدی به جلوگیری از ونزوئلایی شدن اقتصاد ایران وجود ندارد.

انگار نه انگار که در هشت سال اخیر دولت مورد حمایت این طیف بر سر کار بوده است. دولتی که سقوط ارزش پول ملی کشور و افزایش سرسام آور قیمت مسکن، خودرو، مرغ، تخم مرغ و دیگر اقلام خوراکی و همچنین لوازم خانگی و...را رقم زد و سرمایه مردم را در بورس بر باد داد و در افزایش شکاف طبقاتی رکورد زد.  

دلواپسی بانیان وضع موجود برای آینده اقتصاد ایران، دقیقا مصداق «پررویی نجومی» است. جماعتی که اقتصاد ایران را ویران کردند، حالا ژست کارشناس و تحلیلگر به خود گرفته و خود را نگران سفره و معیشت مردم جا می زنند.

جریان اصلاح طلب وقتی در دولت روحانی قیمت مسکن از 3 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزاش یافت هیچگاه فریاد وامصیبتا سر ندادند. همین طیف تصویر اسحاق جهانگیری را به دلیل اجرای طرح دلار 4200 تومانی در لباس سوپرمن در صفحه اول روزنامه های خود منتشر کردند اما وقتی چندی بعد قیمت دلار به 32 هزارتومان رسید، صدایی از این جماعت بلند نشد./ مشرق

ارسال نظر