|
شناسه خبر: 507

پزشک معالج رییس‌مجلس می‌گوید که کرونای وی از نوع خفیف است

زبان تند مدعیان تساهل

اصلاح‌طلبان برخلاف مدعای خود، روز‌به‌روز دارند سنگرهای جدیدی از ضداخلاق‌گرایی را فتح می‌کنند. ابتلای رییس مجلس به کرونا، موجی از تحلیل‌های سیاسی‌زده و حتی خوشحالی از سوی تجدیدنظرطلبان را به همراه آورد.

اصلاح‌طلبان برخلاف مدعای خود، روز‌به‌روز دارند سنگرهای جدیدی از ضداخلاق‌گرایی را فتح می‌کنند. ابتلای رییس مجلس به کرونا، موجی از تحلیل‌های سیاسی‌زده و حتی خوشحالی از سوی تجدیدنظرطلبان را به همراه آورد. ایشان از کرونای رییس مجلس سوءاستفاده کردند تا نشان بدهند موضع قبلی‌شان مبنی بر لزوم رعایت عقلانیت در شرایط فعلی، بیراه نبود و رییس مجلس اکنون دارد چوب عامل نبودن به این عقلانیت عافیت‌جویانه را می‌خورد. این در شرایطی است که آن‌ها از این نکته مهم غافلند که درد مردم را کشیدن، نه خجلت که افتخار دارد.

روز چهارشنبه هفتم آبان بود که صفحه توییتری منتسب‌به محمدباقر قالیباف در مطلبی، از ابتلای رییس مجلس به ویروس کرونا خبر داد. این صفحه به نقل از قالیباف نوشت: «یکی از همکاران دفترم به کرونا مبتلا شد. نیمه‌شب پاسخ تست بنده هم اعلام و کرونا مثبت شد. در حال حاضر در قرنطینه هستم و به‌امید خدا، پیگیر امور و وظایف محوله خواهم بود.»

قرنطینه در «خانه ملت» نکته جالب در توییت قالیباف آن بود که او برای درمان بیماری خود، ترجیح داده جای منزل شخصی، در دفتر کارش در مجلس باقی بماند. موضوعی که اینچنین مورد اشاره محسن دهنوی، عضو هیات رییسه مجلس قرار گرفت: «بابت هماهنگی سؤال از وزرا در صحن مجلس طی هفته‌های آتی، با محمدباقر قالیباف مکالمه داشتم. به‌دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه است اما نه در خانه خودش بلکه در خانه ملت از اول وقت پیگیر مشکلات مردم است تا ذره‌ای از امور به تعویق نیفتد. البته ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند.» از سویی، خبر ابتلای رییس مجلس به کرونا باعث شد تا رسانه‌های حامی دولت، به ارائه تحلیل‌های سیاسی‌زده خاص خود بپردازند. برخی از این رسانه‌ها، تحلیل کردند که حضور چندی پیش قالیباف در بیمارستان امام‌خمینی باعث ابتلای او به کرونا شد و از این منظر، تیم ریاست جمهوری حق داشت که جلسه مشترک سران قوا را به تعویق انداخت. روزنامه شرق در شماره روز پنج‌شنبه هشتم آبان، در بخشی از گزارش خود با عنوان «قالیباف هم مبتلا شد»، ضمن دفاع از اظهارات رییس‌جمهوری که حضور قالیباف میان پرستاران مدافع سلامت را «خلاف عقلانیت» دانسته بود، مدعی شد: «او برای اینکه بگوید این ابتلا ربطی به سفرهای استانی‌اش یا بازدیدش از بیماران کرونایی ندارد؛ در توییتش نوشت که از یکی از همکاران دفترش گرفته است. این درحالی است که برخی اخبار حاکی از این است که رییس مجلس از حدود دو هفته پیش مبتلا شده است.» شرق در حالی مبتلاشدن قالیباف از یکی از همکاران دفترش را زیر سؤال برد که علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن استقبال از اقدام رییس مجلس برای حضور در کنار مدافعان سلامت، تصریح کرد: «آقای قالیباف در بیمارستان همه پروتکل‌ها را رعایت کرد.» روزنامه سازندگی نیز در گزارشی با عنوان «قالیباف در قرنطینه»، در تحلیلی مغرضانه با جانبداری از موضع‌گیری عافیت‌جویانه رییس‌جمهوری درباره عقلانیت و فرار او از مهلکه مشکلات مردم و کادر درمان، نوشت: «قالیباف در ماه‌های اخیر به علت سفرهای استانی و دیدار از بیماران کرونایی، مورد انتقاد قرار گرفته بود.» روزنامه مردم‌سالاری نیز با انتخاب تیتر «قرنطینه پس از سفرهای تبلیغاتی» خط هماهنگ سیاسی علیه رییس مجلس را پیش برد.

رنج مردم را کشیدن، افتخار است چنانچه حتی قالیباف با وجود رعایت همه پروتکل‌ها، در حین بازدید از مراکز درمانی یا نظارت میدانی در خوزستان یا سیستان‌و‌بلوچستان به کرونا مبتلا شده باشد، مساله‌ای نیست که خجالت یا لاپوشانی به همراه بیاورد چراکه حضور در کنار مردم و کادر درمانی، ولو به قیمت گرفتاری و ابتلا به بیماری، افتخاری است که البته نصیب مسوولانی که 9‌ماه خود را در قرنطینه حبس کرده‌اند، نمی‌شود. مسوولانی که تعبیری منفعت‌جویانه و عافیت‌طلبانه از عقلانیت دارند و حاضر نیستند با حضور میدانی خود، مردم را در رنج موجود همراهی کنند.

شادی اصلاح‌طلبان-اصول‌گرانمایان طبق آخرین آمار اعلامی تاکنون بیش از 600هزار نفر در ایران مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند و یکی از این افراد هم محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی است. خبر ابتلای او به این بیماری، اما برای برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب و منتقد مجلس چنان مسرت‌بخش بود که عنان از کف داده و تمام اصول اخلاق را به فراموشی سپردند. مساله‌ای که بیشتر جلب توجه کرد و در نوع خود تأسف‌آمیز می‌نمود و نشان می‌داد جبهه اصلاح‌طلبان و اصول‌گرانمایان برخلاف شعارهای پُر طمطراق خود، کمترین پایبندی را به اخلاق ندارند، خوشحالی آن‌ها از ابتلای رییس مجلس به کرونا بود. محمد مهاجری، مدیرمسوول سایت اصول‌گرانمای «خبرآنلاین»، نزدیک به معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهوری، در توییتی که شادی در آن مستتر بود، با طعنه نوشت: «برای شفای آقای قالیباف از شر کرونا دعا می‌کنم، اما بیش و پیش از آن برای مردمی که او به شهرشان سفر کرد و...»

منبع: روزنامه صبح نو

ارسال نظر