|
شناسه خبر: 5075

رییس‌جمهوری در سومین سفر خود به استان خراسان جنوبی رفت؛

رییسی در طبس

سیدابراهیم رئیسی در سومین سفر استانی خود به استان خراسان جنوبی رفت.

روزنامه «صبح نو»- سفرهای استانی پایان هفته رییس‌جمهور حالا پس از گذشت چندماه تفاوت‌های کار میدانی و مدیریت از راه دور را به‌خوبی برای مردم آشکار کرده است. پنجشنبه‌های افتتاح که ماه‌ها در جریان بود علی‌رغم دستورها و بهره‌برداری‌های پرسروصدا، مردم را از وضعیت نابسامان فعلی راضی نکرد و آن‌ها نه‌تنها در این سال‌ها در آرزوی دیدار با مسوولان ارشد نظام بودند، بلکه حتی امیدی به شنیده شدن صدای‌شان نداشتند.

رئیسی با تشکیل دولت سیزدهم حالا هر هفته به استان‌های مختلف می‌رود و با حضور در دورترین مناطق، نه‌تنها با مشکلات مردم از نزدیک آشنا می‌شود، بلکه شکاف دولت و ملت را که زاییده کم‌کاری‌ها و بی‌تفاوتی‌هاست، ترمیم خواهد کرد.

سیدابراهیم رئیسی در سومین سفر استانی خود به استان خراسان جنوبی رفت. وی صبح جمعه در شهر طبس به بازدید میدانی از معادن پرداخت و با حضور در جمع‌های مختلف مردمی بر تلاش برای رفع مشکلات و توسعه استان‌ها با توجه به ظرفیت‌هایی که دارند، تاکید کرد.

تاکید رییس‌جمهور بر کار میدانی مدیران

رییس‌جمهور صبح جمعه در جمع مردم طبس در امامزاده حسین‌بن‌موسی الکاظم (ع) اظهار کرد: تلاش ما بر این است که با اقدام و عمل در راستای حل مشکلات مردم به افزایش اعتماد عمومی برسیم.

وی بیان کرد: تعیین اولویت‌ها، کار میدانی و اقدام و عمل باعث می‌شود که اعتماد مردم به نظام اداری کشور افزایش پیدا کند.

رییس‌جمهور گفت: وضعیت کنونی کشور و شهرها با قبل از انقلاب قابل‌مقایسه نیست، هرچند به برکت حرکت جهادگران اقداماتی انجام شده است ولی هنوز با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

رئیسی در حاشیه سفر به خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دور از تشریفات امروز برای بررسی مسائل، اولویت‌ها و مشکلات خراسان‌جنوبی به این استان سفر کرده‌ام.

وی بیان داشت: هدف از سفرهای استانی بررسی و حل مشکلات در گفت‌وگوی نزدیک با مردم و مدیران استانی است. خراسان جنوبی ظرفیت‌های بسیاری ازجمله در حوزه معادن دارد که باید به آن توجه شود.

رییس‌جمهور با تاکید بر توجه به اقتصاد معدن در این استان عنوان کرد: اگر معادن استان فعال شود، مشکل اشتغال و رونق تولید و مسائل اقتصادی این استان نیز حل خواهد شد.

ضرورت فعال شدن بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی آیت‌الله رئیسی همچنین صبح جمعه در سومین سفر استانی خود، از معادن زغال‌سنگ پرورده طبس به‌صورت هوایی بازدید کرد. رییس‌جمهور پس از بازدید هوایی، برای شنیدن مشکلات معادن و معدن‌کاران این شهرستان در جمع کارگران معدن پرورده طبس حاضر شد و با آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

رییس‌جمهور در بازدید از معدن زغال‌سنگ طبس گفت: نظام پیمان‌کاری در راستای تامین حقوق کارگران معادن طبس ظرف ۲۰روز متحول می‌شود. اگر معدن زغال‌سنگ پرورده طبس توسعه یابد نیاز کشور در این بخش برطرف می‌شود و نیازی به واردات نخواهیم داشت.رییس‌جمهور ظهر جمعه، پس از سفری چندساعته شهرستان طبس را به مقصد مرکز خراسان جنوبی ترک کرد. سیدابراهیم رئیسی در بدو ورود به شهرستان بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خراسان‌جنوبی به برکت جمهوری اسلامی بسیار در کوی و برزن آن کار شده است. علی‌رغم همه تلاش‌ها در ۴۰سال گذشته بازهم محرومیت‌هایی در این استان وجود دارد که باید برطرف شود.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل استان جاده‌ها و پروژه‌های ریلی است، عنوان کرد: وزیر راه همراه ما هستند که این مساله را دنبال می‌کنند.

ارسال نظر