|
شناسه خبر: 5096

ادعای تازه یک متهم سال 88 درباره فرایند دستگیری‌ها

فیض‌الله عرب‌سرخی در مصاحبه‌ای گفته است: دستِ‌کم، تجربه شخصی من از ماجراهای پس از ۸۸ به من می‌گوید که برخوردها، عمدتا سیاسی و بر اساس سوگیری‌های خاص انجام شد.

فیض‌الله عرب‌سرخی، فعال اصلاح‌طلب و از بازجویان خشن دهه60، اخیراً در بخشی از یک مصاحبه اظهار کرده است: در چنین شرایطی، کمپین‌هایی نظیر محاکمه روحانی با چنین رویکردهایی، حتما با حمایت و پشتیبانی بخش‌هایی از نهاد قدرت شکل می‌گیرد. این مسئله، امری نیست که برای همه مباح یا مجاز باشد.

به گزارش امتداد، او می‌افزاید: دستِ‌کم، تجربه شخصی من از ماجراهای پس از ۸۸ به من می‌گوید که برخوردها، عمدتا سیاسی و بر اساس سوگیری‌های خاص انجام شد. وقتی که حکم دستگیری امثال من قبل از برگزاری انتخابات صادر شده و از سوی دیگر اتهام‌مان هم، برنامه‌ریزی برای اغتشاشات پس از انتخابات بوده، پیداست که رفتارها با سوگیری سیاسی همراه بوده است.

*اخلاق و تقوای سیاسی ایجاب می‌کرد آقای عرب‌سرخی که در یکی از خطرناک‌ترین توطئه‌ها علیه انقلاب اسلامی و مردم(فتنه 88) دستگیر شدند و البته با رأفت و سماحت نظام مواجه شدند؛ اکنون قدردان آن رأفت باشند نه اینکه به حمایل کردن دوباره تفنگ‌ها بیاندیشند!

از عقلانی بودن یا نبودن بحث محاکمه رئیس‌جمهور سابق در مقطع کنونی که بگذریم؛ آقای عرب‌سرخی درباره فتنه بزرگ سال 88 حاضر نشده به مردم بگوید که این رخداد از مدت‌ها پیش از برگزاری انتخابات برنامه‌ریزی شده بود و از همین رو بود که اصلاح‌طلبان ستادی از ماه‌ها قبل از برگزاری انتخابات 88 طرح مزوّرانه "ایجاد ستاد صیانت از آرا" را کلید زدند تا بعدا بتوانند راحت‌تر به القای شبهه تقلب بپردازند.

آیا این یک امر مجرمانه نیست؟!

مردم و جوانان باید بدانند که برخی اعضای ستاد میرحسین موسوی از یکسال قبل از انتخابات در مصاحبه‌هایشان از این می‌گفتند که اگر انتخابات سالم برگزار شود؛ موسوی پیروز انتخاب خواهد بود.

آیا این امر مجرمانه نبود؟

آقای عرب‌سرخی با اعترافات امثال ابطحی چه می‌کنند که در دادگاه صراحتا گفته بود که اغتشاش و به خیابان‌آمدن‌ها از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده و تقلب اسم رمز آشوب بود.

و اکنون ما این قضاوت را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذریم که برخورد نظام اسلامی با عوامل ضد امنیتی فتنه 88، برخوردهایی سیاسی و بر اساس سوگیری بوده است یا برخوردهایی عقلانی و اسلامی که برای حفظ کشور و امنیت مردم ضروری بود...

پاره کردن ورق‌های کتاب فتنه سال 88 و جعل واقعیت؛ طرحی است که هرگز عملی نخواهد شد./ مشرق

ارسال نظر