|
شناسه خبر: 5359

حسن همتی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با صبح نو آنلاین:

مجلس مقابل زیاده خواهی‌ آمریکا ایستاده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس با مصوبه خود مقابل زیاده خواهی آن ها ایستاده است و درصد غنی سازی را بالا برد و اقدامات دیگر را هم انجام داد که یکی از آن ها لغو مواردی بود که ایران در گذشته داوطلبانه پذیرفته است.

حسن همتی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح نو آنلاین با اشاره به اینکه سیاست آمریکا هیچگاه تغییر نکرده است، گفت: راه آن ها از ابتدا همین بوده و ادامه دارد. استراتژی آمریکا مشخص شده است اما بعضی مسئولان سابق خوش باور ما این را قبول نمی کردند.

وی یادآور شد: امریکا قصد دارد به هر طریق ممکن استراتژی خود را ادامه دهد اما این بار مجلس با مصوبه خود مقابل زیاده خواهی آن ها ایستاد و درصد غنی سازی را بالا برد و اقدامات دیگر را هم انجام داد که یکی از آن ها لغو مواردی بود که ایران در گذشته داوطلبانه پذیرفته است.

همتی گفت: آن ها منتظر بودند که مجددا ایران به حالت قبلی خودش که هرچه آن ها بگویند انجام خواهد داد، برمیگردد اما دیدند که اوضاع تغییر کرده است. ایران بر مصوبه خود پایبند است.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: تا زمانی که ما بر عقیده خود ثابت قدم باشیم بعید است که آن ها موفق شوند. ما بایستی با تقویت دیپلماسی خودمان و ارتباط موثر با کشورهای همسایه هر روز شرایط را بهتر از قبل کنیم. کشور ایران قصد تجاوز از هیچ طریقی به هیچ کشوری را ندارد و تمام اقدامات ایران صلح آمیز پیش میرود از جمله موضوع هسته ای به تمام کشورهای منطقه ثابت شده است.

وی افزود: امریکا این روزها فقط از بازگشت به برجام حرف میزند و از ایران می خواهد که به برجام بازگردد بدون اینکه عزم و اراده ای برای فراهم کردن شرایط داشته باشد مثلا همین چند روز پیش چند شخص حقیقی و حقوقی را مجددا به تحریم ها اضافه کرد.

همتی در پایان خاطرنشان کرد: مشخص است که آن ها یک رویه ثابت دارند و آن فشار به جمهوری اسلامی ایران است تا ما از حقوق خود عدول بکنیم اما این بار جمهوری اسلامی ایران بر منافع به حق خود پایبند خواهد ماند و هر اقدامی که امریکا انجام دهد در عزم ما هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

 

ارسال نظر