|
شناسه خبر: 5422

علی‌اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام در مجلس در گفت‌وگو با «صبح‌نو آنلاین»:

تعامل دولت و مجلس گره‌گشای مسائل مردم است

بسطامی می‌گوید: بنای مجلس یازدهم و دولت سیزدهم تعامل است و اگر مجلس بخواهد ازلحاظ بعد نظارتی و قانون‌گذاری درست عمل کند راهی جز تعامل نیست. تعامل دولت و مجلس یکی از موضوعات خوبی است که در این دولت در حال رقم خوردن است.

علی‌اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «صبح‌نو آنلاین» ضمن اشاره به دیدار و نشست رئیس‌جمهور با وکلای ملت اظهار کرد: نشست و دیدار رئیس‌جمهور با نمایندگان مجلس حرکت بسیار مثبتی بود که طی سال‌های گذشته مغفول مانده بود.
بسطامی گفت: هرچه قوای سه‌گانه کشور مطابق با منافع کشور و تعامل با یکدیگر عمل کنند برآیند آن برای مردم بهتر خواهد بود. بنای مجلس یازدهم و دولت سیزدهم تعامل است و اگر مجلس بخواهد از لحاظ بعد نظارتی و قانون‌گذاری درست عمل کند راهی جز تعامل نیست.
 
تعامل قوای سه‌گانه یک اصل و وظیفه است
 
وی افزود: اگر ما در آستانه برنامه هفتم توسعه کشور و در برنامه بودجه سال 1401 لوایح دولت را هم‌زمان در مجلس بررسی کنیم برآیند اثرگذاری آن برای ملت مثبت خواهد بود. بنابراین ارتباط قوای سه‌گانه با یکدیگر یک اصل و وظیفه است.
بسطامی تأکید کرد: لذا تعامل دولت و مجلس یکی از موضوعات خوبی است که در این دولت در حال رقم خوردن است. گرچه ما در دولت‌های گذشته در سطوح معاونت پارلمان وزارتخانه‌ها در حقیقت تعاملاتی وجود داشت اما اینکه در تراز خود شخص رئیس‌جمهور بتوانیم این تعاملات را داشته باشیم مسلماً مفیدتر و بهتر خواهد بود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید: در حقیقت این موضوع را یک رویداد بسیار مبارک تلقی و ارزیابی می‌کنیم و امیدوارم رئیس‌جمهور محترم با همین آهنگ در بحث برنامه‌وبودجه و تعاملی که با مجلس دارند مسیر را ادامه دهند و این رفتار در سطح مدیریت میانی کشور هم گسترش پیدا کند.
او ادامه داد: این موضوع می‌تواند هم برای کمیسیون‌های تخصصی و هم برای صحن علنی و هم‌ گروه‌های کارشناسی مجلس مؤثر باشد. البته باید این موضوع در گروه کارشناسی در وزارتخانه‌ها  و همین‌طور سازمان‌های مرتبط با دولت هم تسریع پیدا کند .
بسطامی در انتها متذکر شد: نکته مهم پایانی این است که روند رسیدگی به امور در دولت سیزدهم باید بسیار بیشتر شود. چراکه مردم همچنان تحت تأثیر نحوه مدیریت 8 سال گذشته هستند و از دولت حجت‌الاسلام رئیسی انتظارات زیادی دارند. بنابراین با سرعت بخشیدن به امور می‌توان به مردم نشان داد که کار انجام می‌شود.

ارسال نظر