|
شناسه خبر: 5434

علی حدادی، عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس در گفت وگو «صبح‌نو آنلاین»:

ایستادگی مجلس یازدهم پای نظام عده ای را ناراحت کرده است

حدادی می گوید: مجلس انقلابی پای این نظام و ولایت ایستاده و در راستای فرامین مقام معظم رهبری و کمک به دولت سیزدهم و انسجام دولت و مجلس حرکت می کند و این مسئله به هرحال عده ای را ناراحت کرده و این ایستادگی و مقاومت مجلس در مقابل استکبار جهانی بعضی ها را دلخور کرده است.

علی حدادی، کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «صبح‌نو آنلاین» ضمن اشاره به اینکه در ماه ها و هفته های اخیر برخی از رسانه های داخلی و خارجی درراستای تخریب مجلس تلاش می کنند، اظهارکرد: نکته اصلی که در ارتباط با مجلس وجود دارد این است که نقشه راه مجلس یازدهم را مقام معظم رهبری ترسیم نموده اند و به عنوان انقلابی ترین مجلس اعلام کردند. اما آنچه که امروز در بعضی از فضاهای رسانه های داخلی می بینیم متاسفانه تضعیف مجلس را به معنای دیگری تصویر می کنند.

وی افزود: مجلس انقلابی پای این نظام و ولایت ایستاده و در راستای فرامین مقام معظم رهبری و کمک به دولت سیزدهم و انسجام دولت و مجلس حرکت می کند و این مسئله به هرحال عده ای را ناراحت کرده و این ایستادگی و مقاومت مجلس در مقابل استکبار جهانی بعضی ها را دلخور کرده است و هجمه هایی که وجود دارد بیشتر در همین راستا است.

حدادی ادامه داد: به هر حال مجلس وظیفه قانون گذاری، اصلاح قوانین و رفع موانع و در مرحله بعدی نظارت بر اجرای قانون را بر عهده دارد. هم اکنون نمایندگان زمانی که در حوزه های انتخابیه هستند ارتباط مستقیم با مردم دارند و این ارتباط مستقیم به معنای آن است که مشکلات مردم و مباحثی که در بین مردم وجود دارد به عنوان صدای جامعه از تریبیون مجلس مطرح می شود.

*عده ای امیدبخشی مجلس یازدهم را ایراد تلقی می کنند

این عضو کمیسیون امور داخلی مجلس تاکید کرد: نکته مهم این است که مجلس امروز به آینده درخشان نظام امید دارد و امید بخشی یکی از وظایف اصلی مجلس یازدهم است. اما برخی این موضوعات را یک ایراد می دانند.

وی می گوید: آن چیزی که برای آینده نظام ترسیم شده است ایجاد تمدن نوین اسلامی در راستای کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران است. مجلس یازدهم در این مسیر محکم ایستاده است و همراه و همگام با مردم حرکت می کند.

حدادی اظهارکرد: اما برخی ها این مدل کار کردن را نمی پسندند و در طی سالیان گذشته شاید مباحث دیگری را مطرح میکردند و دنبال این بودند که ظرفیت های داخلی دیده نشود اما امروز مجلس نگاه ویژه ای به ظرفیت های داخلی دارد.

او خاطرنشان کرد: به طورمثال مصوباتی که در بحث جمعیت جوان که راهبرد اساسی است، یا مصوبه لغو تحریم ها و اقدام راهبردی، صدور مجوزهای کسب و کار و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این ها همه  به یکدیگر پیوند دارند تا ان شاالله بتوانیم امید واقعی را در جامعه ایجاد کنیم.

این عضو کمیسیون امورداخلی کشور در مجلس درانتها عنوان کرد: آن جاهایی که دشمن های خارجی برای ما کف میزند و تشویق می کند ما باید در کارمان تجدید نظر کنیم اما در مواردی که دشمن موضع میگیرد و اقدامات را نمی پسندد باید بدانیم که حرکت ما حرکت درستی بوده است.

 

ارسال نظر