|
شناسه خبر: 5525

حجت‌الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با «صبح‌نو آنلاین»:

دولت باید سریع‌تر بدنه خود را تشکیل دهد

فیروزی می‌گوید: مردم به دلیل وجود مشکلات فراوان دیگر صبوری سابق را ندارند و توقعات هم روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. لذا دولت باید با اولویت فوری چینش خود را انجام دهد و بسیار چابک به تعهدات خودشان عمل کنند.

حجت‌الله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «صبح‌نو آنلاین» ضمن اشاره به لزوم تکمیل سریع‌تر بدنه دولت ازجمله استانداران و روسای سازمان‌ها در سراسر کشور بیان کرد: به‌طورمعمول و متداول و طبق عقل و سیاست، دولت‌هایی که بارأی مردم سکان زمام داری کشور را بر عهده می‌گیرند باید بتوانند تیم مورد نظر همکاران خودشان را مشخص کنند تا بتوانند با کمک آن تیم اهداف و برنامه‌ها و تعهداتی که در وعده های انتخاباتی خودشان به مردم داده‌اند را عملی کنند.

وی افزود: شرایط امروز کشور خاص و حساس است به‌هرحال منابع ما به جهت تحریم‌ها کاسته شده‌اند، منابعی که بتوان با آن هم فعالیت‌های دولت را پیش برد و هم شرایط سخت کرونا که آسیب‌های جدی به روحیه مردم وارد کرده است را مدیریت کرد.

فیروزی تأکید کرد: از طرفی جمعیت جوانی که به سن اشتغال و ازدواج رسیدند جمعیت بسیار زیادی هستند. بخشی از مطالبات مردم هم به‌مرور از سال‌های اخیر منتقل‌شده و یک موضوع بسیار مهم دیگر این است که ما در این سال‌های اخیر مشکل کم‌آبی هم در سراسر کشور پیداکرده‌ایم.

نماینده مردم فسا در مجلس گفت: مجموع این مشکلاتی که می‌تواند به کشور صدمه وارد کند باعث شده تا توقع مردم و مجلس این باشد که دولت بسیار سریع کادر خود را تشکیل دهد و نیروهای جدید مستقر کند.

مردم به دلیل وجود مشکلات فراوان آن صبوری سابق را دیگر ندارند

عضو کمیسیون صنایع مجلس یادآور شد: متأسفانه باوجوداینکه حدود صد روز از عمر دولت می‌گذرد شاهد هستیم که هنوز در برخی از استان‌ها، استاندارها مشخص نشده‌اند و در بدنه برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مسئولان مشخص نشده‌اند و حتی در سطح وزیر در وزارت آموزش‌وپرورش نیز مشکل‌داریم و مدیران کل استان‌ها هم هنوز هیچ تغییری نکردند.

فیروزی اظهار می‌کند: از طرفی بدنه دولت همان بدنه هشت سال پیش است. این‌ افراد تا حدود زیادی خسته هستند و توان کار ندارند و تا حدود زیادی بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند قرار است ماندگار باشند و یا رفتنی هستند. برخی از این افراد گرایش‌هایی دارند که تمایل ندارند با دولت جدید کار کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس عنوان کرد: تمام این‌ها باعث شده است تا کار در استان‌ها و مجموعه‌های پایین‌دستی انجام نشود و هیچ حرکت قابل‌توجهی صورت نگیرد. دولت باید در اسرع وقت این موضوعات را سروسامان دهد زیرا همواره این‌طور بوده که دولت‌ها دریکی دو ماه ابتدایی چینش مدیران خود را انجام می‌دهند و کار خود را شروع می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس متذکر شد: اگر قرار باشد این چینش‌ها با تأخیرهای فراوان پیش برود پیش‌بینی می‌شود که دولت فرصت زمانی زیادی را برای خدمت‌رسانی به مردم از دست بدهد که این نه برای دولت و نه برای کشور مناسب نیست.

فیروزی در انتها یادآور شد: همان‌طور که گفتم مردم به دلیل وجود مشکلات فراوان آن صبوری سابق را دیگر ندارند و توقعات هم روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند لذا دولت باید با اولویت فوری چینش خود را انجام دهد و بسیار چابک به تعهدات خودشان عمل کنند.

 

ارسال نظر