|
شناسه خبر: 5550

قالیباف: سعی کردم تیم کاری ام از خودم جوانتر باشد +فیلم

خبرگزاری دانشجو/ قالیباف رئیس مجلس در هفتمین اجلاسیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی گفت: هر کجا کار کردم سنم نسبت به نُرم جامعه کمتر بوده است. سعی کردم تیم کاری ام از خودم جوانتر باشد.

رئیس‌ مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش نیازمند نوسازی و عقلانیت و انقلابی‌گری است، عنوان کرد: مدیران سابق وزارت آموزش و پرورش باید درباره اینکه چرا در این سالها سند تحول بنیادین عملاً کنار گذاشته شده،  پاسخگو باشند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در هفتمین کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: این هفته که یادآور مجاهدت‌ها، رشادت‌ها و حضور عاقلانه، عاشقانه و مجاهدانه همه اقشار ملت عزیز ایران در عرصه های مختلف به ویژه در دوران دفاع مقدس است؛ را به شما برادران و همه بسیجیان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.​

وی ادامه داد:  همه شما می دانید که در دوران دفاع مقدس بیشترین شهید را دانش‌آموزان عزیز تقدیم انقلاب کرده‌اند توفیق بنده این است که از پشت میز دبیرستان به جبهه رفتم امروز هم خیلی خوشحالم من با شوق و ذوق به این جلسه آمدم، این روحیه نشاط و سرزندگی دلسوزی نکات مهم عالمانه ای که خواهر عزیز و برادر گرامی به نمایندگی از این جمع بسیجی گفتند یک بسیار دقیق و موشکافانه بود.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: به شما عزیزان عرض می‌کنم که بهترین دوران زندگی خود را سپری می‌کنید، به‌ویژه مطمئن هستم که حداکثر 15 سال دیگر همه شما به این نکته خواهید رسید که این دوره از زندگی شما زیباترین، حساس‌ترین و موثرترین مقطعی بوده که در آینده شما ایفای نقش خواهد کرد این لحظات را هرگز فراموش نکنید. هر چند که با همه وجود میدونم در این دوره بهترین سن این موضوع موضوعات احساسی بیشتر از استدلال های عقلی بر انسان مستولی است و این شرایط اقتضاء این سن و سال است با این حال شما موثر ترین زمان زندگی خود را سپری می کنید و با ابعاد مختلف زندگی به ویژه در بعد سیاسی و اجتماعی آن آشنا می شوید.

رییس مجلس بیان کرد: لذا دوستان و افرادی که با آنها معاشرت و نشست و برخاست می‌کنید بسیار مهم است و بدانید و بپذیرید که در این مقطع مدرسه بسیار مهمتر از خانواده است و درنتیجه بسیار مهم است که با چه کسی همنشین هستید و چگونه به چه موضوعاتی فکر می‌کنید.

قالیباف اضافه کرد: حضرت آقا در سالهای مختلف همواره به مسئله جوان گرایی تاکید داشتند اما آنگونه که لازم بود نوگرایی و جوانگرایی رقم نخورده است.

 وی در ادامه ابراز داشت: نکته‌ای که ما مسئولین هم باید به آن توجه داشته باشیم این است که مبنای پیشرفت کشور ما این است که باید برویم به سمت رسیدگی، ایجاد ظرفیت و زمینه سازی برای تبدیل استعداد های بالقوه به استعداد  بالفعل امروز سرمایه ما پول نیست جوانان ما و نیروی انسانی ما است خدا را شاهد می‌گیرم همه مشکلات و نابسامانی های اقتصادی که الان همه ما با آن مواجه هستیم و همه از آن در رنج هستیم در حوزه مدیریت و اداره امور است، ضعف ما در نداشتن باور است.

 نماینده تهران در مجلس عنوان کرد: بدون شک آموزش و پرورش پیشانی تربیت نسل آینده و انقلابی گری است و متاسفانه ما امروز در این بخش دچار آسیب هستیم من یک دهه قبل در یک جلسه که بسیار مهم بود این جلسه اشاره کردم اگر یک روز مسئولیتی در دولت داشته باشم حتما در حوزه وزارت آموزش و پرورش کلیه امور را در حد جز خودم شخصا مدیریت و دخالت می‌کنند چرا که معتقدم اگر در یک دهه تحول مورد نظر در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد امروز با توجه به اینکه اساس و ستون آموزش و پرورش معلمی هستند قادر خواهیم بود که نتیجه مطلوب برسیم امروز اگر از سطح معلمین مسئله مهم در همین راستا است.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه همه معلمین عزیز بدانند که با وسواس و دقت به این موضوع توجه می‌کنیم، اظهار داشت: قریب به 17 سال است که ما مدیریت با ثبات در وزارت آموزش و پرورش نداریم یکی از بی ثبات ترین وزارتخانه ها وزیر آموزش و پرورش بوده است خواسته یا ناخواسته ما با این روند به آموزش و تعلیم و تربیت در کشور ضربه زدیم و همه مسئولین که این را جبران کنیم.

 قالیباف گفت:امروز  مسئله ما مادی و پول و سرمایه نیست بلکه عدم  استفاده از ظرفیت جوانان و نیروهای انسانی است.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و نابسامانی هایی که همه از آن رنج می‌برند به دلیل نبود امکانات و پول نیست بلکه وجود ضعف در حوزه مدیریت و اداره است.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: در حکمرانی  باید به نوگرایی، بالا بردن ظرفیت ها، تحمل مخالف و توجه به عدالت و آزادی توأمان توجه کنیم باید به مردم باوری برسیم.

 رییس مجلس درباره بحث شفافیت آرای نمایندگان نیز اظهار داشت: من از قبل از اینکه وارد مجلس شوم یکی از موارد مهمی که روی آن تاکید داشتم موضوع شفاف‌سازی بود و تعهد خودم می دانستم که آن را اجرا کنم البته بگویم که این شفاف‌سازی تنها در مجلس نیست باید در همه حوزه ها انجام شود اما مجلس باید اول گام بعدی را بردارد به توان گام‌های بعدی را بردارند .

وی ادامه داد: البته بعضی‌ها هم از شفاف‌سازی یک برداشت غلطی دارند که می‌گویند هر چیزی که هست باید شفاف شود اما تجربه نشان می‌دهد که چنین شفاف‌سازی امکان‌پذیر نیست و مواردی موضوعات اسناد و مذاکرات لازم است که محرمانه باشد اموراتی که زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مستقیم با جامعه در ارتباط است باید شفاف باشد و مردم در جریان باشد و من مطمئن هستم که ان‌شاءالله که شفاف سازی پیش خواهد رفت رفتم اما آن را وظیفه خود می‌دانیم./ تسنیم

حجم ویدیو: 4.77M | مدت زمان ویدیو: 00:02:52 دانلود ویدیو
 

 

ارسال نظر