|
شناسه خبر: 5775

الله وردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان درمجلس در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》:

توافق جدیدی با آمریکا انجام نخواهیم داد

دهقانی می‌گوید: دور جدید مذاکرات آغاز شده و مباحث از سر گرفته خواهد شد مسئله ای مهم این است که غربی‌ها باید بدانند موضع ایران با ترفندهای مختلف تغییر نخواهد کرد و تنها راه آمریکا بازگشت به برجام و اجرای تعهدات و تضمین دادن است.

الله‌وردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 با اشاره به دور جدید مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: باتوجه به اقدامات جدید آمریکا و بررسی تاریخی آن ها ما باید متوجه این امر باشیم که سیاست و استراتژی های آمریکا در قبال ایران هیچ گاه تغییر نمی کند و فقط شیوه عمل و نحوه رفتارشان که چگونه برخورد کنند مثلا نظامی، دیپلماتیک یا تحریم تغییر خواهد کرد.

وی افزود: باید بدانیم که آمریکا دشمن است و از هر جهت دنبال منافع خودشان پیش خواهند رفت و هیچ مسئله‌ای نمی‌تواند این اصل را تغییر دهد. البته تیم مذاکره‌کننده ایرانی در دور جدید جلوی زیاده خواهی های آن ها ایستاده و هم اکنون این ایران است که از آن ها طلبکار است.

دهقانی ادامه داد که واقعیت هم همین است که آمریکا با ما یک توافقی را امضا کرده و زیر قول خودشان زده‌اند و دیگر دلیلی ندارد که ما بخواهیم با آن ها مجددا توافق جدیدی داشته باشیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: غربی‌ها باید به آن چیزی که قبلا توافق کردند پایبند باشند و تحریم های غیر قانونی خودشان را بردارند اما آن ها بارها ثابت کردند که در توافقات خود صادق نیستند و تنها به دنبال منافع خود و زورگویی هستند. این صرفا درمورد ایران نیست و رفتار خودخواهانه غرب در برابر کل دنیا همین است.

دهقانی تصریح کرد: لذا ما امروز در مقابل زورگویی و دروغگویی های آن ها ایستاده ایم و امیدواریم که همین سیاست ادامه داشته باشد. چرا که توافقی که خودشان امضا کردند را اجرا نکرده اند و دلیلی ندارد که دیگر بخواهیم توافق جدیدی را با آن ها داشته باشیم. باید حسن نیت خود را ثابت کنند.

وی افزود: آمریکا اگر صادق باشد بایستی به توافق قبلی برگردد و تعهدات خودشان را انجام دهند و تضمین بدهند در اجرای برجام بمانند. در غیر این صورت اجازه نمی‌دهیم به دور جدید مذاکرات وارد شوند و در موضوعات جدید مذاکره کنند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس در انتها گفت: حتی اگر هم وارد مذاکرات شدند بحث جدیدی میان ایران و آمریکا شکل نخواهد گرفت آنها خواهان ورود به حوزه دفاعی، موشکی و منطقه ایران هستند و این مسئله برای ما خط قرمز است و هیچگاه از آن عبور نخواهیم کرد.

ارسال نظر