|
شناسه خبر: 5799

امیرقلی جعفری بروجنی نماینده مردم بروجن درمجلس در گفت و گو با 《صبح نو آنلاین》:

نشانه های مثبتی از مذاکرات رسیده است

جعفری بروجنی می‌گوید: علائمی هم که این روزها مشهود است غیر از این فضای رسانه ای شکننده از سوی اسرائیل، علائم مثبتی است که از مذاکرات میرسد.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری بروجنی، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 درخصوص دور جدید مذاکرات و فشار غربی‌ها علیه ایران اظهار کرد: باب مذاکرات در دولت فعلی بسته نشده است و منطق هم همین را حکم می کند. اما مسیری که ما در دولت قبلی رفتیم درست نبود.

وی افزود: علتش هم این بود که سرنوشت ملت، اقتصاد کشور و معیشت مردم را به مذاکرات گره زدیم و بعد از آن هم رئیس جمهور جدید آمریکا به صورت یکطرفه از تعهدات خارج شد.

جعفری بروجنی ادامه داد: روبروی ما کسانی هستند که با تمام هویت و هستی کشورمان درافتادند و می خواهند ساختار سیاسی که قصد دارد روی پای خودش بایستد وجود نداشته باشد. باید با حفظ عزت و اصول خودمان به مذاکره برویم اما ذره ای از حقوق ملت ایران عقب نشینی نکنیم و رویکرد امروز دولت نیز همین است. اما آن چیزی که در فضای سیاسی اسرائیل و دولت های همراه آن ها می گویند یک بلوف سیاسی است.

وی تاکید کرد: آن ها هیچ اقدام نظامی علیه ایران نمی توانند انجام دهند چرا که به نوعی یک انتحار است. شرایط نظام و کشور ایران به گونه ای نیست که اسرائیل بتواند آن را تهدید کند.

این نماینده مجلس گفت: البته اسرائیل مسلما از اینکه ما به توافقاتی دست پیدا کنیم بسیار ناراحت خواهد شد. اما به فضل الهی تیم ایران با اقتدار و منطق گفتگو جلو رفته اند و امیدوار هستیم این عقلانیتی که به نظر میرسد نسبت به مذاکرات وجود دارد در اروپایی ها نیز شکل گرفته باشد و کار به جایی برسد که حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسند.

جعفری بروجنی ادامه داد: حقوق ما این است که تحریم های ظالمانه که ملت ما را در تگنا قرار داده، لغو شود. ما گفتگویی غیر از این نداریم و خوش‌بختانه نگاه دولت هم همین است و امیدوار هستیم با همین منطق موفق شویم.

وی در انتها خاطرنشان کرد: علائمی هم که این روزها مشهود است غیر از این فضای رسانه ای شکننده از سوی اسرائیل، علائم مثبتی است که از مذاکرات میرسد.

ارسال نظر