|
شناسه خبر: 5867

حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان درمجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

آمریکا می‌داند که دیگر بن‌بستی برای ایران وجود ندارد

جلالی می‌گوید: طرف های غربی امروز به این نتیجه رسیده اند که اگر ما مذاکره نکنیم آن ها کار خودشان را می کنند و اگر نخواهیم ادامه دهیم دیگر بن بستی برای ایران وجود ندارد.

حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 با اشاره به مذاکرات هسته‌ای وین گفت: باتوجه به اینکه ایران تجارب گذشته را دارد و در تیم مذاکره کننده افراد متخصص و کارآمدی قرار گرفتند آمریکایی ها موافق به استمرار این مذاکرات با این روند نیستند.

وی افزود: آمریکایی‌ها در ابتدا به ما اصرار میکردند که چرا به میز مذاکره نمی آیید. اما زمانی که آرایش تیم مذاکره کننده جدید را دیدند و پیام آن ها را شنیدند شروع کردند به منفی بافی و مخالفت و تمام این ها نشان از موفقیت تیم ایران است.

جلالی ادامه داد: ایران عجله و شتابی هم در این دوره از مذاکرات ندارد. چرا که بعد از عضویت در شانگهای که تقریبا نیمی از اقتصاد جهان به روی ایران باز شد دیگر تحریم معنایی ندارد. البته تحریم ها اثر روانی دارند اما حقیقتا تحریم ها روی کاغذ هستند و ما دیگر در بن بست نیستیم.

این نماینده مجلس ابرازکرد: بن بست زمانی بود که ما نه عضو شانگهای بودیم نه سوآپ تجاری سه جانبه ترکمنستان- آذربایجان و ایران را داشتیم. اما حالا که طرف‌های غربی می‌بینند ما می توانیم 150میلیون واکسن وارد یا نفت خودمان را صادر کنیم نگران شده‌اند. در همین بین ذخیره ارزی ما افزایش پیدا کرده است و واردات و صادرات کشورمان به حالت عادی بازگشته است. لذا تحریم دیگر معنایی ندارد.

*غرب می‌داند دیگر بن‌بستی برای ایران وجود ندارد

او تاکید کرد: طرف های غربی امروز به این نتیجه رسیده اند که اگر ما مذاکره نکنیم آن ها کار خودشان را می کنند و اگر نخواهیم ادامه دهیم دیگر بن بستی برای ایران وجود ندارد. چرا که در دولت قبل تمام اقتصاد کشور و معیشت مردم را به برجام گره زده بود اما در این دوره معطل مذاکرات نمانده ایم.

جلالی معتقد است: بنابراین مذاکرات این روزها با این تفاسیر امیدوار کننده است و جیغ و داد اسرائیل نشان از موفقیت تیم ایرانی دارد و به زودی مذاکرات به نتیجه خوبی میرسد و تحریم ها برداشته می شود.

وی عنوان کرد: اگر آمریکایی ها تحریم ها را بردارند ما هم به تعهدات برجامی که قبلا هم عمل کردیم پایبند می مانیم اگر هم تحریم ها را لغو نکنند ما به پیشرفت هسته ای خودمان ادامه می دهیم.

نماینده رفسنجان در انتها یادآور شد که امروز دست برتر در مذاکرات در اختیار جمهوری اسلامی ایران است بنابراین آمریکایی ها چاره ای ندارند جز اینکه تسلیم این دیپلماسی قوی شوند.

حمیدرضا پیرهادی

ارسال نظر