|
شناسه خبر: 5874

استیضاح خاندوزی تکذیب شد

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس در توضیحاتی استیضاح خاندوزی وزیر اقتصاد را رد کرد.

امروز  اخباری در فضای مجازی مبنی بر کلید خوردن استیضاح خاندوزی  وزیر اقتصاد مطرح شد که گفته می شد این خبر را سیدکاظم موسوی نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرده است.

استیضاح وزیران بنابر اصل ۸۹ قانون اساسی، از جمله اختیاراتی است که به مجلس شورای اسلامی اعطا شده‌است تا در مواردی که صلاح می‌دانند، اقدام به استیضاح و در صورت لزوم، عزل وزرای کابینه کنند.

اما موسوی در واکنش به اخبار منتشر شده در مورد استیضاح خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته استیضاح وزیر اقتصاد مطرح نیست و خبر منتشر شده از بنده درباره استیضاح خاندوزی صحت ندارد، بلکه منظور بنده طرح‌سوال از وی بوده است.

سؤال معمولاً در قبال ابهاماتی که برای نمایندگان مجلس ایجاد شده، مطرح می‌شود که آنان با دعوت از وزرا یا رئیس جمهور با طرح سؤال ابهامات را از بین می‌برند؛ به دنبال آن، موضوع فیصله پیدا می‌کند. ولی استیضاح در قبال خطا‌ها و تخطّی‌های قانونی است که به دنبال آن ممکن است موجبات عزل آن‌ها از مقام خودشان فراهم شود.

موسوی نمایندۀ مردم اردبیل، نمین، سرعین در مجلس شورای اسلامی درباره دلیل طرح سوال از وزیر اقتصاد گفته با توجه به وضعیت بازار بورس در ماه‌های اخیر بنده به اتفاق چند نفر از همکاران خود قصد داریم تا از وزیر امور اقتصاد و دارایی دعوت کنیم تا با حضور در کمیسیون اقتصادی پاسخگوی سوال نمایندگان درباره آینده بازار بورس باشد.
باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر