|
شناسه خبر: 5876

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر درمجلس در گفت وگو با «صبح نو آنلاین»:

دولت در مذاکرات از ظرفیت قانون مجلس استفاده کند

شریعتی می گوید: انتظار داریم دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان از ظرفیتی که قانون مصوب مجلس برای لغو کامل تحریم ها دراختیار آن ها قرار داده در مذاکرات هسته ای استفاده کنند.

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر و نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «صبح نو آنلاین» بیان می کند: در ارتباط با مذاکرات در وین مقامات ما به چند نکته باید حتما توجه داشته باشند. اول اینکه از ظرفیت قانونی که مجلس برای بحث لغو کامل تحریم ها در اختیارشان گذاشته استفاده کنند.

وی افزود: دولت و تیم مذاکره کننده ما اگر از ظرفیت های این قانون استفاده کنند طرف مقابل مجبور است تا به آن تن دهد چون می داند که دیپلمات ها باید در حد و مرز همین قانون مذاکره کنند و ملت ایران پای این مذاکره ایستاده اند و این قانون مطالبه کل ملت ایران است.

شریعتی تاکید کرد: نکته دوم اینکه ما هرجا در مقابل دشمن کوتاه آمدیم آن ها زیاده خواه شدند. بنابراین باید با قوت طبق همان اصولی که مقام معظم رهبری برای مذاکرات فرمودند ایستادگی کنند.

*حوزه دفاعی کشور باید در روند مذاکرات قوی باشد

نماینده مردم بهشهر در مجلس با اشاره به تهدیدهای نظامی رژیم اسرائیل و آمریکا علیه ایران ادامه داد: نکته سوم هم این است که یقینا در کنار مذاکره وظیفه مسئولان در حوزه دفاعی این است که آمادگی های لازم را داشته باشند که اگر دشمن دست از پا خطا کرد یک جواب دندان شکن بدهند تا دشمن هیچ گاه هوس تعرض به کشور بزرگ ایران را نداشته باشد.

او تصریح کرد: البته هماهنگی کامل بین دستگاه های امنیتی و دفاعی و تیم مذاکره کننده ما بسیار کمک کننده است و می تواند قدرت خوبی به دیپلمات های ما در بیان مواضع کشور بدهد که همواره در دستور کار قرار گیرد و دشمن نباید اصلا حس کند از رخنه ها می توانند سو استفاده کنند.

شریعتی در انتها اظهار می کند: درحال حاضر شاهد نفرت پراکنی رژیم اسرائیل علیه ایران هستیم و به نظر می رسد روند مذاکرات خاری در چشم آن ها است. همین مسئله اثبات می کند که خط قرمز ایران مسائل دفاعی و موشکی است و هیچگاه در مورد آن مذاکره نخواهیم کرد.

حمیدرضا پیرهادی

ارسال نظر