|
شناسه خبر: 5888

محمدرضا دشتی اردکانی، عضو کمیسیون بودجه در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

ایران یک‌قدم هم از مواضع خود در مذاکرات عقب نشینی نمی‌کند

دشتی اردکانی می‌گوید: طرف‌های غربی مجبور هستند مواضع ما را بپذیرند. موضع ایران منطقی و قانونی است و ما یک قدم هم از آن پا پس نمی‌کشیم.

محمدرضا دشتی اردکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 با اشاره به مواضع ضد و نقیض طرف‌های اروپایی بیان کرد: مواضع ما در مذاکرات همان هایی است که مقام معظم رهبری فرمودند و از این مواضع حتی یک قدم هم عقب نمی آییم.

وی افزود: مذاکره کنندگان با درایت و دقت لازم در حال مذاکرات هستند و مطمئن هستیم که به نتایج خوبی هم دست پیدا خواهیم کرد. چرا که دنیا در برابر منطق ایران کوتاه می آید و آن چیزی که ما باید در تعاملات رعایت میکردیم را تا به امروز داشته ایم.

دشتی اردکانی تاکید کرد: اما اینکه طرف‌های غربی مدام بخواهند بگویند فناوری های جدید یا موضوعات دفاعی را نباید داشته باشید، حرف هایی است که خود دنیا هم قبول ندارد و اگر اینطور بود باید بسیاری از کشورها این موضوعات را نداشته باشند. اقتدار هر کشوری را کسی نمی تواند زیر سوال ببرد.

*خودمان اقتدار خودمان را تعیین می‌کنیم

او در ادامه یادآورشد که اقتدار ایران را هم ما خودمان تعیین می کنیم و پای آن ایستاده ایم و امیدوار هستیم تا مذاکرات هم به نتایج خوبی برسد.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران گفت: فشارهای این روزهای رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها موضوع جدیدی نیست و در طول 40 سال گذشته نیز همواره شاهد این موضوعات از جانب آن ها بوده ایم و البته آن ها هم نتیجه این فشارها را دیده اند.

دشتی اردکانی در انتها خاطرنشان کرد: این فشارها باعث کوتاه آمدن ایران از مواضع منطقی خود نمی شود چرا که مواضع ما به حق هستند و مطمئنا دنیا و حداقل ملت های دنیا منطق را می پذیرند و آن ها را تایید می کنند.

حمیدرضا پیرهادی

ارسال نظر