|
شناسه خبر: 5907

اقبال شاکری، نماینده مردم تهران درمجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

غرب راهی جز پذیرش مواضع ایران ندارد

شاکری می‌گوید: ایران در این دور از مذاکرات قوی ظاهر شده و طرف غربی مجبور به پذیرفتن خواسته های منطقی و قانونی ما است هرچند آنها همچنان سعی می کنند بازی دوگانه ای را علیه ایران انجام دهند اما در نهایت راهی جز پذیرش مواضع ایران ندارند.

اقبال شاکری، نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 با اشاره به تناقضات رفتاری غربی‌ها در مذاکرات هسته‌ای وین در برابر ایران بیان کرد: ایران در این دور مذاکرات با یک رویکرد جدیدی ورود کرده و طرف مقابل مجبور به پذیرش پیشنهادات ما شده‌اند.

وی افزود: در این دور ما با یک برنامه جدید وارد شدیم و برنامه پیشنهادی و خواسته های خودمان را ارائه دادیم که همان خواسته اصلی مردم ایران است. باید تمام تحریم ها لغو شود و بعد از آن آماده مذاکره در خصوص برجام هستیم.

شاکری گفت: زمانی که ما با این قدرت و یکپارچگی و با یک برنامه و درخواست مشخص به مذاکرات وارد شدیم طرف مقابل موظف است خودش را با این موضوعات تنظیم کند. اکنون نیز غربی‌ها فهمیدند که چاره ای جز پذیرش مواضع منطقی و عاقلانه ایران ندارند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: زمانی که مسیر به این شکل پیش میرود بعضی از کشورهای غربی که استاندارد دوگانه دارند یا اینکه دستشان خالی است، هیچ منطقی در مقابل این درخواست های عاقلانه ایران ندارند و دست به اقدامات دوگانه می‌زنند و در عمل نمی‌خواهند مسیری که ایران با موفقیت در حال طی کردن است را قبول کنند.آن ها گروهی هستند که در این کار تاخیر می اندازند.

وی در انتها خاطرنشان کرد: البته خواسته های تیم مذاکره کننده و راه و رسمی که ما در این دوره از مذاکرات در پیش گرفته ایم قطعا با موفقیت تمام می‌شود و طرف مقابل با وجود تمام تلاش های غیر منطقی، مجبور می شود که دست از بازی‌های دوگانه بردارد.

حمیدرضا پیرهادی

ارسال نظر