|
شناسه خبر: 5915

حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان درمجلس در گفت وگو با «صبح نو آنلاین»:

FATF نسخه غربی ها برای تحقق اهداف شوم علیه ایران است

جلالی گفت: ایران به هیچ عنوان مخالف نظارت بر تراکنش های مالی نیست اما درمورد FATF معتقد هستیم نسخه‌هایی که جامعه غرب می‌پیچد، به هیچ‌وجه خیرخواهانه نیست به طوری که مدام درصدد هستند اهداف شوم خود را در قالب قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی بر کشورهای جهان تحمیل کنند.

حجت الاسلام حسین جلالی، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره بر صحبت‌های اخیر رئیس مجلس مبنی بر اینکه FATF قرارداد بین المللی نیست و به گونه‌ای در تمامی سطوح جهانی و  منطقه‌ای به آن نگریسته شده که امروز سلطه خود را بر همه موضوعات اقتصادی و تجاری در بر می‌گیرد، به «صبح نو آنلاین» گفت: درباره FATF  به هیچ‌عنوان مخالف تراکنش‌های مالی نیستیم چرا که نظارت مالی بسیار خوب و چه بسا بر امورات کشور ضرورت دارد.

*نسخه‌های ارائه شده غرب برای اقتصاد ایران خیرخواهانه نیست

وی افزود: اما معتقد هستیم نسخه‌هایی که جامعه غرب می‌پیچد، به هیچ‌وجه خیرخواهانه نیست به طوری که مدام درصدد هستند اهداف شوم خود را در قالب قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی بر کشورهای جهان تحمیل کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما نیز می‌توانیم دارای قوانین FATF باشیم اما یک FATF بومی‌سازی شده که بر پایه اهداف و قوانین کشور خودمان است. تناسب FATF با حساب‌های مالی کشور بسیار اهمیت دارد.

جلالی همچنین خاطر نشان کرد: نمی‌توان مطابق اهداف غربی‌ها پیش رفت چراکه هیچ کشوری قبول نخواهد کرد اسرار و اسناد مالی خود را در اختیار دشمن قرار دهد.

او افزود: تبادل مالی کشور و مسئولان می‌بایست در محافظت از دشمنان ایران اسلامی باشد. بنابراین آنچه که اهمیت دارد در وهله نخست بومی‌سازی FATF و سپس پیش‌روی و عمل مطابق نیازهای کشور و روابط محافظه‌ کارانه است.

این نماینده مجلس گفت: FATF  یک بحث سیاسی و یک سازمان است و قرارداد بین‌المللی نیست که تمام کشورها امضا کرده باشند، با این‌حال به گونه‌ای در تمامی سطوح جهانی، منطقه‌ای، ملی، فراملی و فردی به آن نگریسته شده که امروز سلطه خود را بر همه موضوعات اقتصادی و تجاری اعم از واردات، صادرات و بانک‌ها در برمی‌گیرد و از این طریق کنترل می‌کنند.

جلالی در انتها تاکید کرد: FATF یک نهادسازی در راستای منافع کشورهای غربی است. جمهوری اسلامی ایران نیز هیچ گاه بدون تامین منافع ملتش گامی در راستای منافع کشورهای غربی بر نخواهد داشت. غربی ها نمی توانند از این طریق ایران را تحت فشار قرار دهند.

حمیدرضا پیرهادی

ارسال نظر