|
شناسه خبر: 5939

مصطفی طاهری، نماینده زنجان درمجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

خنثی‌سازی تحریم‌ها، راه به نتیجه رسیدن مذاکرات است

طاهری می‌گوید: تحریم برای غربی‌ها به ابزاز فشار علیه ایران تبدیل شده است. تازمانی که ما نشان ندادیم باوجود تحریم می‌توانیم موانعمان را برداریم تحریم‌ها لغو نخواهد شد.

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 ضمن اشاره به وضعیت مذاکرات هسته‌ای وین اظهار کرد: غربی‌ها در برابر لغو تحریم‌ها مقاومت می‌کنند. بحث تحریم برای آمریکا و غرب یک راهبرد است که آن ها مزه این راهبرد را چشیده اند و دیدند که نتیجه داده است.

وی افزود: تا زمانی که عملکرد ما در کشور طوری باشد که نشان دهیم راهبرد تحریم بر ما اثر دارد و آن ها را به خواسته هایشان می رساند تحت هیچ عنوان این تحریم ها برداشته نخواهد شد. یعنی تا زمانی که آن ها با مطالعاتی که از کشور ما دارند متوجه باشند که با تحریم می توانند اهدافشان را پیش ببرند قطعا تحریم وجود خواهد داشت.

طاهری عنوان کرد: مگر اینکه ببینند در کشور ما تاثیر گذاری تحریم خیلی کم شده است و مردم و مسئولان کار خود را با خنثی سازی تحریم ها پیش میبرند و کار به صورت جدی پیش میرود. در این صورت احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات وجود دارد.

این نماینده مجلس گفت: در چند سال گذشته به خصوص در دولت روحانی که همه چیز را به مذاکرات گره زده بودند این ذهنیت در اروپا و آمریکایی ها وجود داشت که ما نباید ابزار تحریم را از دست بدهیم به همین خاطر رویکردشان را تغییر نمی دهند.

او ادامه داد: اما اگر متوجه بشوند که پشتوانه تیم مذاکره کننده برنامه ها و سیاست هایی وجود دارد که مذاکرات چه به نتیجه برسد و چه به نتیجه نرسد، جمهوری اسلامی ایران کار خود را با قدرت جلو میبرد در آن زمان آن ها کوتاه می آیند.

طاهری تشریح کرد: موضوع دوم این است که در راستای نکته اول باید سیاست های خودمان را به دو دسته تقسیم کنیم. یکی اینکه تیم مذاکره کننده بحث ها را حقوقی و کارشناسی و بسیار جدی جلو ببرد و فرض بر این داشته باشد که بتواند مذاکرات را به نتیجه برساند و تحریم ها را بردارند.

وی در انتها بیان می‌کند: بخش دوم پشتوانه این تیم در داخل کشور است که مدام باید فید بک های مثبت و پالس های مثبت بدهند مثل همین تزریقات واکسنی که به بالای صد میلیون رفت یا همین مانورهای نظامی که برگزار شد و یا اختراعاتی که در حوزه های هسته ای یا فناوری های دیگر داشته ایم. یعنی به طور کلی بالا بردن روحیه تیم مذاکره کننده و مردم که با شرایط تحریم ما کشور را به توسعه و پیشرفت میرسانیم.

 

ارسال نظر