|
شناسه خبر: 5949

احمد نادری، نماینده مردم تهران در مجلس در گفتگو با 《صبح نو آنلاین》:

ایران رفتار اروپایی‌ها را نمی‌پذیرد

نادری می‌گوید: اروپایی‌ها در ابتدای مذاکرات نقش پلیس خوب را بازی می‌کردند، اما اخیرا با آمریکا همراه شدند که برای ایران قابل قبول نیست.

احمد نادری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 مذاکرات هسته‌ای وین را تشریح کرد: این مذاکرات در سطوح مختلف نظام به جمع بندی رسید و قرار شد مذاکره مجدد انجام و به این سمت برویم که گفتگوها آغاز شود.

وی افزود: در روند مذاکرات شاهد سهم خواهی‌های زیاد و غیر منطقی غرب بودیم. به طوری که طرف‌هایی که باید خودشان پاسخگو باشند که چرا اساسا توافق قبلی را عملیاتی نکردند در قامت طلبکار ظاهر شدند.

نادری افزود: طبیعتا جمهوری اسلامی ایران این زیاده خواهی‌ها را جدی نخواهد گرفت و موضوعات مذاکرات باید معقول باشد. لذا جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرده است که اسیر سهم خواهی‌های غیر منطقی غربی‌ها نخواهد شد و موضع دیپلمات‌های ما تا به امروز با عزت بوده و با همین روند هم ادامه خواهد داشت.

*اگر غرب خواهان تداوم مذاکرات با مباحث معقول باشد، ایران استقبال می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: اگر طرف غربی بخواهد به صورت معقول مذاکره کند ما پای مذاکرات هستیم در غیر اینصورت جمهوری اسلامی ایران هیچ تضمینی برای زیاده خواهی طرف‌های مقابل نخواهد داد.

او ضمن اشاره به برخی پیش‌بینی‌ها در مورد زمان حصول نتیجه مذاکرات، گفت: برای یک توافق مهم و مذاکره جامع قاعدتا نمی‌توان زمان مشخص تعیین کرد اما اینکه قرار است چه زمانی این مذاکرات به نتیجه برسد، به طرف‌های غربی بستگی دارد که چه زمانی بخواهند با منطق رفتار کنند.

نادری خاطرنشان کرد: خط قرمزهای ما در این مذاکرات این است؛ چیزی بیشتر از مواردی که در مذاکرات قبلی گفته شده است نباید مورد مذاکره قرار گیرد و نباید وارد موضوعات جدید مثل موضوعات دفاعی و منطقه ای شوند.

وی در انتها عنوان می‌کند: اروپایی‌ها در این دوره از مذاکرات در ابتدا نقش پلیس خوب را بازی می‌کردند که در این اواخر نقش خود را با آمریکایی‌ها یکی کردند و این موضوع برای ما قابل قبول نیست.

 

ارسال نظر