|
شناسه خبر: 5973

جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد درمجلس درگفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

اجازه سو استفاده از مذاکرات را به غربی ها نمی دهیم

محمودزاده می‌گوید: طرف‌های غربی سعی دارند مذاکرات را به سمتی ببرند که بتوانند درمورد مسائل موشکی و منطقه‌ای ایران امتیازاتی دریافت کنند، اما جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌وجه این روند را نمی‌پذیرد.

جلال محمودزاده، نماینده مردم‌ ‌مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با《صبح نو آنلاین》 در مورد مذاکرات هسته ای وین در سایه فشار آمریکا و ناسازگاری کشورهای اروپایی بیان کرد، اینکه کشور ما پای میز مذاکره رفته است و با طرف های اروپایی صحبت می کند خودش یک پالس مثبت است، اما اجازه نمی‌دهیم آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی بخواهند از مذاکرات سوءاستفاده کنند.

وی افزود: وزیر امورخارجه کشورمان نیز بارها صحبت کرده که ما آماده مذاکره با طرف های برجام هستیم اما به شرطی که موضوعات جدیدی مطرح نشود. غرب درصدد است مسائلی که خط قرمز ایران هستند را وارد بحث‌ها کند.

محمودزاده گفت: طرف‌های غربی این روزها مدام از فعالیت‌های هسته ایران صحبت می‌کنند و این فعالیت‌ها را خطرناک می‌دانند، اما اخیرا رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که ما فعلا بیشتر از 60 درصد غنی سازی نخواهیم داشت و به دنبال استفاده صلح آمیز نظیر استفاده پزشکی و تولید برق هستیم.

این نماینده مجلس در ادامه به ادعای وزارت امور خارجه انگلیس درمورد موشک‌های بالستیک آزمایش شده ایران در رزمایش سپاه اشاره کرد و گفت: تمام کشورها حق دارند در خصوص موضوعات نظامی و دفاعی مستقل عمل کنند و نیازی به اجازه گرفتن از کشورهای دیگر ندارند. ما نیز به هیچ‌وجه این موضوعات را نمی‌پذیریم و در خصوص آن با هیچ طرفی مذاکره نخواهیم کرد.

او خاطرنشان کرد: ورود بحث های جدید به مذاکرات موجب بسته شدن مجدد درهای مذاکره می شود و مقصر این موضوع نیز طرف های غربی هستند که این مذاکرات را با مطرح کردن این موضوعات به این سمت می‌برند.

محمودزاده در انتها بیان می‌کند که ما شاهد شیطنت هایی از رژیم صهیونیستی حتی در کشورهای منطقه هستیم و مسئولان این موضوعات را به خوبی رصد می کنند و در دام آن‌ها نخواهند افتاد.

ارسال نظر