|
شناسه خبر: 5983

محمدحسن آصفری، عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

شرط ایران برای ارتباط با عربستان، توقف کشتار در یمن است

آصفری می‌گوید: ما آماده هستیم سطح روابط خودمان را با عربستان به گذشته برگردانیم به شرطی که آن ها نیز دست از اقدامات تروریستی در یمن دست بردارند.

محمد حسن آصفری، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 درخصوص مذاکرات بین ایران و عربستان با وجود شیطنت‌های آمریکا و اسرائیل بیان کرد: ما علاقمند هستیم با تمام کشورها ارتباط برقرار کنیم و رابطه داشته باشیم و خط قرمز جمهوری اسلامی ایران تنها رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: ایران با عربستان سعودی مشکلی ندارد و سعودی‌ها بودند که سفارت خود را در تهران تعطیل کردند و رفتند و ما از لحاظ خیرخواهانه به عربستانی ها توصیه کردیم که دست از اقدامات نسل کشی در یمن بردارند و مردم بی گناه یمن را از بین نبرند و دشمن مشترک ما، عربستان و یمن رژیم صهیونیستی است.

آصفری ادامه داد: عربستان باید به جای اینکه با ارتش اجاره ای مردم بی دفاع یمن را از بین ببرد در مقابل رژیم تروریست‌پرور اسرائیل بایستد. همگی باید در مقابل توطئه های رژیم صهیونیستی وحدت داشته باشیم که بزرگترین حامی تروریست در دنیا است. لذا امروز هم ما می توانیم با عربستان سعودی مشترکات خوبی را داشته باشیم و اتحاد و انسجام بین ملت های مسلمان ایجاد شود.

این عضو کمیسیون امورداخلی کشور گفت: متاسفانه امروز در عربستان سعودی دموکراسی وجود ندارد و دیکتاتور معابانه برخورد می‌کنند و بهتر است به جای اینکه در یمن آتش افروزی کنند مشکلات داخلی خودشان را رفع کنند. آزادی بیان باید در این کشور وجود داشته باشد و مردم آن ها بتوانند عقاید خود را آزادانه بیان کنند.

آصفری در انتها تاکید کرد: ما آماده هستیم سطح روابط خودمان را با عربستان به گذشته برگردانیم به شرطی که آن ها هم نسبت به اقدامات تروریستی در یمن دست بردارند.

ارسال نظر