|
شناسه خبر: 6061

آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه

امروز به برکت خون شهید سلیمانی و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومهدی المهندس، آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتیبانی ملت‌های منطقه این امر به زودی به طور کامل محقق خواهد شد

. محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: فرا رسیدن سالروز شهادت مرد میدان سردار پر افتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمام مستضعفین جهان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت گستری، آزادیخواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشته‌اند، تسلیت و تعزیت می‌گویم.
وی تاکید کرد: خون شهید راه خود را در زمین و آسمان‌ها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او زندگی و فکر خود را با آن منطق سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی و یا کُندروی رها کنیم؛ بزرگترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یا یک فرد مبارز است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاج قاسم مکتب است، زیرا ابعاد گوناگون زندگی او بر اساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام (ره) با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی به ما آموخت، گفت: حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام رحمت الله است و این مکتب که تا امروز با همراهی و فداکاری ملت ایران نجات بخش و راهگشا بوده است بر دو اصل خداباوری و مردم باوری استوار است. اگر حاج قاسم در سال‌های عمر شریف و با برکت خود توانست فاتح میدان‌های بزرگ باشد به این دلیل بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اخلاص کم نظیر او با اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه‌های دینی به اصل ما می‌توانیم، در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومهدی المهندس، آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتیبانی ملت‌های منطقه، ان‌شاءالله این امر به زودی به طور کامل محقق خواهد شد.
وی تاکید کرد: مردم باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و حاشیه‌ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند. مردم باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه جانبه خود مردم قابل حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال باز دارد و یا نقش آن‌ها را نادیده بگیرد و یا آن‌ها را دسته‌بندی و فرقه‌بندی کند، بی گمان شکست خواهد خورد.
قالیباف تصریح کرد: حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می‌شد مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود. او که در مکتب خمینی (ره) ما می‌توانیم، و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود، هرجا که قدم می‌گذاشت نیرو‌های مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می‌کرد. خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت‌های الهی است. همان سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می‌گذاشت و تعظیم می‌کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آن‌ها تا آخرین نفس ایستاد و نقشه آن‌ها را خنثی کرد. همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای در هم کوبیدن دشمن به کار می‌گرفت. سلیمانی به جای سخت‌گیری با مردم، بر خود سخت می‌گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود.
قالیباف اظهارداشت: با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بار‌ها در ۴ دهه اخیر، رهگشا و موفقیت آمیز بوده است، می‌توان در سایر عرصه‌ها نیز به کار ببندیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در پایان فرا رسیدن اولین سالروز درگذشت علامه مصباح یزدی را که در سال‌های عمر خود نقش مهمی را در راستای ترویج معارف اسلام و حراست از مبانی فکری انقلاب اسلامی ایفا کردند به همه ملت عزیز و به ویژه به تمامی شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت می‌گویم. 

 

منبع: میزان

ارسال نظر