|
شناسه خبر: 6093

خطیب زاده:

پنجره توافق تا ابد باز نخواهد ماند

خطیب زاده با بیان اینکه پیشنهادات ایران روی میز است هشدار داد که پنجره توافق تا ابد باز نخواهد ماند.

مذاکره‌کننده ارشد ایران در ادامه رایزنی های دیپلماتیک روز دوشنبه با روسای هیات‌های سه کشور اروپایی در چارجوب هشتمین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین دیدار کرد.

این دومین دیدار علی باقری کنی در مرحله دوم از هشتمین دور مذاکرات وین است که امروز از سرگرفته شد. باقری پیشتر با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار کرد و دو طرف درباره ادامه مسیر جلسات و گفت‌وگوهای روزهای آتی رایزنی کردند.

گفت‌وگوها در روزهای آینده در سطوح و قالب‌های مختلف به صورت دوجانبه و چند جانبه ادامه خواهد داشت. منابع نزدیک به تیم‌های مذاکره کننده احتمال می‌دهند که با کاهش نقاط اختلافی در گفت‌وگوها نشست کمیسیون مشترک برجام ااواخر هفته برگزار شود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در جمع خبرنگاران گفت که هیات جمهوری اسلامی ایران به وین سفر کرده است تا مطمئن شود که منافع وعده داده شده در برجام محقق می‌شود. وی افزود که در این زمینه «توافق‌هایی را داشتیم و باید ببینیم طرف مقابل با اراده و جدیت وارد می‌شود. »

خطیب زاده با بیان اینکه طرف‌های مقابل باید تعهد خود را نشان دهند افزود: وقت زیادی از هیأت ایرانی گرفته شد و ایران به‌خاطر سابقه بسیار بد آمریکا و بی‌عملی اروپا باید مطمئن شود کسی در آینده این توافق را به سخره نگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ضرب‌الاجل‌های طرف‌های غربی برای مذاکرات خاطر نشان کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچ ضرب الاجل ساختگی را نمی‌پذیرد. «امروز توپ در زمین غربی‌ها و آمریکاست و اگر طرف‌های مقابل به تعهداتشان عمل کنند خیلی زود می‌توانیم به توافق برسیم.»

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر