|
شناسه خبر: 6225

واکنش قالیباف به اظهارات رئیسی درباره حذف ارز ترجیحی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه اول مجلس هم معیشت مردم است و حتماً اولویت ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۱ معیشت مردم و نیازمندان است.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ پس از سخنرانی رئیس جمهور در دفاع از کلیات لایحه بودجه گفت: موضوع حذف ارز ترجیحی موضوع مهمی است و معیشت مردم و مورد توجه است در بودجه سال ۱۴۰۰ حدود ۸ میلیارد دلار بودجه برای ارز ترجیحی اختصاص داده شده بود.

وی ادامه داد: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به دولت اختیار داده بودیم که سیاست‌های جبرانی خود را برای این که این کمک معیشتی و یارانه به صورت مستقیم به مردم داده شود، اقدام کند.

رئیس مجلس ادامه داد: چون دولت محترم تازه کار را شروع کرده بود، اتخاذ تصمیم برای این موضوع سه ماه زمان برد. بخش قابل توجهی از همین ارز در شش ماه اول سال هزینه شده بود.

قالیباف اظهار داشت: بعد از چهار ماه بررسی دولت لایحه دو فوریتی به مجلس داد و توقع داشت ظرف ۴۸ ساعت در این خصوص تصمیم بگیریم هرگز مجلس برای امر به این مهمی تصمیم عجولانه و ۴۸ ساعت نخواهد گرفت.

وی تاکید کرد: مجلس به فوریت رای نداد اما در کمیسیون این لایحه در حال بررسی است و اگر واقعاً این بحث بود خوب بود که دولت لایحه اصلاح بودجه را ارائه می‌کرد اما در این خصوص لایحه‌ای به مجلس داده نشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: معیشت مردم اولویت است اگر در کلیات به نتیجه رسیدیم که در جزئیات این هماهنگی با دولت وجود دارد و به مردم اطمینان می دهیم که دغدغه اول مجلس هم معیشت مردم است و حتماً اولویت ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۱ معیشت مردم و نیازمندان است.

 

ارسال نظر